Jak skutecznie przyspieszyć porost włosów?

0
4100
Jak skutecznie przyspieszyć porost włosów?
Jak skutecznie przyspieszyć porost włosów?

Zdrowe, mocne ale przede wszystkim długie włosy u kobiet to jednej z największych atrybutów kobiecości. Trudno się dziwić zatem, iż tak wiele kobiet i dziewcząt przykłada ogromną wagę do pielęgnacji włosów. Dokładają one wszelkich starań, aby były one zdrowe, zadbane oraz długie. Jeśli chodzi o pielęgnację to ma ona ogromny wpływ na kondycję włosów, lecz jeśli chodzi o ich porost to nie jest to już tak proste i oczywiste.

Osiągnij wymarzoną długość włosów

Celem przyspieszenia porostu włosów, jest przede wszystkim osiągnięcie ich wymarzonej długości. Na tempo wzrostu włosów ma wpływ wiele czynników, pośród których wymienia się takie jak: predyspozycje genetyczne, prowadzony tryb życia, sposób odżywiania, a także pielęgnacja.

Średni miesięczny przyrost długości włosa wynosi średnio 1 cm, jednak dla osób, które zapuszczają włosy zazwyczaj nie jest to satysfakcjonujące. Są jednak skuteczne sposoby, które przyspieszą tempo wzrostu włosa. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dietę oraz suplementację.

Suplementy i napary na dobry porost włosów

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyspieszenie wzrostu włosów, jest spożywanie drożdży. Można je spożywać w różnej postaci, lecz ważna jest przede wszystkim regularność. Jednorazowe zażywanie z całą pewnością nie przyniesie wymiernych korzyści. Drożdże mają wiele witamin z grupy B i innych cennych pierwiastków, które mają wpływ na tempo wzrostu włosów.

Warto także zwrócić uwagę na skrzyp oraz pokrzywę, są to zioła, które zdecydowanie poprawiają kondycję włosów. Nie tylko szybciej rosną, ale te które się pojawiają są zdrowsze, mocniejsze. Skrzyp oraz pokrzywę można stosować w formie suplementu bądź, jako napar z ziół do picia.

Oczywiście, ważne jest nie tylko stosowanie suplementów, które mają przyspieszać porost włosów, ale również zmiana naszych nawyków żywieniowych na zdrowsze. Należy przede wszystkim zacząć stosować pełnowartościową dietę, która dostarczy organizmowi wszystkie ważne minerały i pierwiastki.

Wcierki i odżywki by włosy szybko rosły

Najlepszym zewnętrznym sposobem na porost włosów jest stosowanie różnych wcierek w skórę głowy. Mają one za zadanie dostarczyć cennych substancji odżywczych cebulkom włosowym oraz skutecznie pobudzić je do działania.

Wśród popularnych i skutecznych wymienia się tutaj wcierki Jantar, a także wodę brzozową.

Doskonale sprawdzą się również oleje do włosów. Jednym z polecanych jest osławiony olej Khadi, a także słynny olej z korzenia łopianu. Tradycyjnym i stosowanym od dawna nawet przez nasze babcie sposobem jest olej rycynowy. Jego pozytywny wpływ na tempo wzrostu włosów jest tak znaczny, iż wiele pań stosuje go również jako odżywkę do rzęs.

Dobierz odpowiedni szampon

Warto również zwrócić uwagę na szampon. Pomimo, iż jest to kosmetyk, który stosunkowo krótko mamy na głowie, to jednak ma on duży wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Zaleca się stosowanie szamponów z kofeiną, która skutecznie pobudza krążenie. Tym samym sprawia, iż cebulki włosowe są lepiej ukrwione oraz odżywione.

Wspomóż porost włosów przyjemnym masażem głowy

Nie można zapominać również o dobroczynnym działaniu masażu skóry głowy. Warto poświęcić temu choćby kilka minut podczas mycia, ten sposób doskonale poprawia krążenie krwi i tym samym pobudza oraz odżywia cebulki włosowe.

Kluczem do sukcesu jest dobór preparatów i kosmetyków, które nam służą. Jeśli jakiś kosmetyk się nie sprawdza należy go odstawić, natomiast jeśli widzimy, iż nasza pielęgnacja zmierza w dobrą stronę należy ją kontynuować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]