Zainteresowanie dziecka nową aktywnością w lato

0
2048

Obecnie co roku wielu rodziców boryka się z tym samym, powtarzającym się problemem – w jaki sposób zmobilizować swoje dziecko do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu? Różnorodne aktywności niestety przegrywają z barwną rzeczywistością jaką zapewnia ekran monitora PC, laptopa lub tabletu. Do dziecka trzeba podejść strategicznie. Najlepszym rozwiązaniem są opcje, które pozwalają nie tyle „pozbyć” się dziecka z domu co zwyczajnie spędzać z nim więcej czasu. Aktywności takie jak tenis będą świetnym rozwiązaniem, szczególnie w okresie letnim. Gra w tenisa rozwija wszystkie partie mięśni doskonale stymulując rozwój psycho – ruchowy młodego człowieka.

Gdy wybraliśmy formę, co dalej?

Wybierając tenis trzeba dziecko wyposażyć w odpowiedni sprzęt. Rakiety do tenisa dla początkujących to podstawa. Jednak rodzice często nie zdają sobie sprawy, jaka jest różnica pomiędzy sprzętem dla początkujących, a tym dla bardziej doświadczonych tenisistów. Wychodzą oni mylnie z założenia, że sprzęt skierowany na bardziej profesjonalny poziom, przyśpieszy proces rozwoju ich dziecka. Jest to błąd, który na swoje negatywne skutki nie daje długo czekać. Tenis jak każdy sport wymaga praktyki. Są określone poziomy, do których dobiera się sprzęt. Złe dopasowanie rakiety do tenisa dla początkujących równa się przekreśleniu wyrobienia sobie odpowiedniej techniki gry oraz zwyczajnie grozi kontuzją.

Co warto wiedzieć?

Aspektami, na które trzeba zwracać uwagę wybierając rakietę dla dziecka są między innymi:

– powierzchnia główki rakiety – 632-660 cm² to optymalne widełki, które zapewniają doskonałe pole trafienia w piłkę
– długość – na początek zalecana jest długość nieprzekraczająca 27 cali
– grubość ramy – w przedziale 23 – 27 mm
– waga – nieprzekraczająca 3 kilo

Wybierając rakiety do tenisa dla początkujących graczy trzeba wziąć powyższe punkty pod uwagę. Warto również dopytać w sklepie, nie musimy przecież znać się na wszystkim, a próba zaimponowania sprzedawcy swoją wiedzą (gdy jej nie mamy) jest ryzykowna – z zakupem łatwo nie trafić.

Pamiętajmy o celu nadrzędnym – zainteresowaniu dziecka nową aktywnością. Weźmy je ze sobą na zakupy, niech wybierze rakietę, posłucha opowiadań sprzedawcy itp. Pozwoli to rozbudzić wyobraźnię, dzięki czemu nasz cel ma większe szanse na sukces.

Tenis to doskonały sposób, żeby zacieśnić więzi z dzieckiem oraz samemu spróbować czegoś nowego. Wspólne treningi z pewnością przyniosą wiele korzyści, a najmłodszy członek rodziny będzie spędzał więcej czasu z dala od komputerowego biurka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]