Krótkie włosy nie są dla wszystkich! Komu pasują?

0
7810
Krótkie włosy nie są dla wszystkich!
Krótkie włosy nie są dla wszystkich!

Krótkie włosy to duża odpowiedzialność. Wbrew pozorom, krótkie włosy wcale nie są proste ani szybkie do ułożenia, dlatego wszelkie skracanie włosów trzeba dobrze przemyśleć. Z drugiej strony, jeśli mamy cienkie i zaniedbane, chociaż długie włosy, warto pomyśleć o ich przycięciu w ramach regeneracji. Najważniejszą zasadą doboru długości włosów jest ich dopasowanie do twarzy. Dobrze dobrana fryzura uwydatni rysy twarzy i zamaskuje niedoskonałości. Ładnie przycięta grzywka skróci optycznie czoło, a jeśli zdecydujemy się na fryzurę w kształcie boba to nasze włosy w końcu będą miały możliwość wyglądać puszyście.

Zmierz centymetry, ale nie włosów!

Znany na całym świecie stylista włosów o nazwisku Freid, opracował ciekawy sposób na sprawdzenie, czy krótka fryzura będzie nam pasowała. Sposób jest wyjątkowo banalny, chociaż warto wykorzystać przyjaciółkę do pomocy. Weź linijkę i przyłóż ją pionowo do twarzy. Potrzebujemy zmierzyć odległość między płatkiem ucha, a brodą. Zależnie od wyniku, krótkie włosy będą Ci pasować albo nie! Te osoby, którym linijka pokazała odległość większą niż 6 centymetrów muszą jeszcze raz przemyśleć swój pomysł, ponieważ krótkie fryzury mogą im zwyczajnie nie pasować. Mniej niż 6 centymetrów to oznaka, że śmiało można myśleć o krótkiej fryzurce. Krótkie włosy będą się dobrze komponować z twarzą.

Kształt twarzy, a Twoja fryzura

Bardzo ważne jest, by fryzura była dopasowana do Twojego kształtu twarzy, nawet kosztem najnowszych trendów. Rzadko jednak zdarza się, by kobieta musiała rezygnować z modnej fryzury. Dobry fryzjer zna wiele sztuczek, które zrobią z odpowiedniej fryzury, modną fryzurę. Zwłaszcza, jeśli chodzi o krótkie włosy. Przyjęło się, że kobiety o okrągłej twarzy (nawet, jeśli są szczupłe) nie powinny nosić krótkiej fryzury, ponieważ to dodatkowo zaokrągli jej twarz. Rzeczywiście tak jest, jeżeli panie zdecydują się na boba, który kończy się na linii szczęki. Jednak zupełnie inny efekt daje fryzura w stylu pixie, ze skośną grzywką. Zgrabna fryzura z perfekcyjnie przystrzyżoną grzywką, nawet w krótkim wydaniu będzie pięknie prezentować się na krąglejsze buzi. Świetnym pomysłem są również asymetryczne propozycje, a nawet irokez! Chociaż to już są propozycje dla odważnych kobiet, które nie boją się prowokować. Skośne cięcia oraz odważne grzywki są korzystne dla pań o pełnych policzkach, ponieważ optycznie wydłużają twarz. Dokładnie na odwrót powinny robić panie ze zbyt wydatną brodą. Irokez, boby oraz długość włosów do brody jeszcze bardziej ją uwydatnią i wskażą słaby punkt.

Figura, a Twoja fryzura

Co ciekawe, krótkie fryzurki są idealne dla drobnych kobiet. Niskie panie z wąskimi ramionami będą wyglądać świetnie w krótkich włosach. Mało tego, taka fryzura nie tylko wysmukli całą sylwetką, ale również optycznie ją wydłuży, przez co kobieta będzie wydawać się wyższa. Jeśli Twoją figurę cechuje długa szyja bądź szerokie barki, zdecydowanie zrezygnuj ze zbyt krótkich fryzur. Nie wpłyną one pozytywnie na Twój wygląd.

[Głosów:25    Średnia:2.8/5]