3 powody, dla których warto korzystać z fizjoterapii dzieci

0
57
fizjoterapia dzieci

Chyba każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i rosło zdrowe. Nad właściwym wzrostem maluchów czuwa fizjoterapeuta niemowlęcy, a w późniejszym wieku fizjoterapeuta dziecięcy. Jeżeli masz wątpliwości, czy warto inwestować w wizyty u takiego specjalisty, przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz w nim 3 powody, dla których powinieneś umówić pociechę na konsultację.

Informacje na temat metod terapii znajdziesz na: https://www.saykids.pl/metody

1. Dostęp do wartościowej wiedzy, czyli korzyść dla rodziców

Zastanawiasz się, czy fizjoterapeuta niemowlęcy przyjmuje wyłącznie dzieci z jakimiś schorzeniami? Nie! Specjaliści pracują zarówno z dziećmi z wadami postawy i wadami genetycznymi, ale także oferują konsultacje dla rodziców, którzy chcą się upewnić, czy dziecko prawidłowo się rozwija. Taki rodzaj wizyty jest wartościowy zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy zostały rodzicami i chcą uniknąć błędów. To okazja do zweryfikowania swojej wiedzy na temat rozwoju niemowląt i dzieci oraz dowiedzenia się, jakie zmiany w ciele czy ruchach pociechy powinny wzbudzać obawy.

2. Dobre nawyki – nawet od pierwszych tygodni życia

Dziecko, które od maleńkości uczęszcza w spotkaniach z fizjoterapeutą i wykonuje – samodzielnie lub ze wsparciem rodziców – ćwiczenia korekcyjne w domu, prawdopodobnie w przyszłości będzie zwracać uwagę na utrzymywanie wzorowej postawy w szkolnej ławce czy na prawidłowe stawianie stóp.

Co więcej fizjoterapia dzieci od pierwszych lat życia daje szansę na zauważenie niechcianych zmian w ich początkowym etapie – a dzięki temu możliwa jest szybka reakcja i dopasowanie odpowiedniej metody leczenia. W przypadku dzieci ze schorzeniami neurorozwojowymi lub wadami genetycznymi, regularne wizyty u specjalisty pomagają w codziennym funkcjonowaniu całej rodziny.

3. Profesjonalne wsparcie w prawidłowym rozwoju ciała

Ciało dziecka rozwija się bardzo szybko. Wystarczy kilka tygodni lub miesięcy, aby zauważyć znaczące zmiany. Niestety metamorfoza w sylwetce nie zawsze jest pozytywna. Wszelkie zaburzenia w rozwoju wymagają wsparcia profesjonalistów. Umawiając się na wizytę w specjalistycznej placówce, jak np. SayKids, rodzice wraz z dziećmi mogą liczyć na dostęp do najlepszych metod leczenia. Wśród różnych urządzeń terapeutycznych można wyróżnić m.in.:

  • bieżnię rehabilitacyjną,
  • platformę Galileo,
  • K-Force.

Nowoczesna fizjoterapia dzieci stawia na najlepsze maszyny i sposoby leczenia, które pozwalają na szybszy powrót do zdrowia lub na zminimalizowanie dolegliwości u dzieci zmagających się z chorobami wrodzonymi, jak np. mózgowe porażenie dziecięce.

Kto może skorzystać z pomocy fizjoterapeuty dziecięcego?

Przedstawione w tekście argumenty udowadniają, że fizjoterapia dzieci wiąże się z wieloma korzyściami – dla dzieci oraz ich rodziców. Chcąc umówić się na pierwszą wizytę, warto wybrać specjalistę, który znany jest z odpowiedniego podejścia do najmłodszych pacjentów. SayKids to warszawska sieć klinik, która powstała po to, aby wspierać dzieci. Zdecydowanie się na pierwszą konsultację w tym miejscu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]