Ajurweda w trosce o zdrowie

0
3141
Ajurweda w trosce o zdrowie

Istnieje mnóstwo sposobów na zadbanie o swoje zdrowie, zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Jedne są mniej skuteczne, inne bardziej, mniej, czy bardziej popularne. Jednym z wracających do łask, a znanym już od starożytności jest ajurweda, zwana też przez wielu jej zwolenników matką wszelakiego uzdrawiania.

Walka z bólem

Aby skutecznie zwalczyć ból, nie obciążając przy tym organizmu substancjami chemicznymi zawartymi w tabletkach, sięgnijmy po środki naturalne. Ajurweda zakłada połączenie mentolu z olejkiem z golterii do walki z bólem. Tego typu mieszankę znajdziemy w balsamie Zandu Bam działającemu wprost rewelacyjnie na łagodzenie bólu. Sprawdza się na stłuczenia, zwichnięcia, obrzęki oraz bóle głowy. Balsam wcieramy w miejsca bolesne lub w przypadku bólu głowy w skronie.

Skóra i skórne problemy

Jedną z licznych zalet metody ajurwedyjskiej jest skuteczna walka z rozmaitymi problemami skórnymi. Służy do tego szczególnie miodla indyjska, zwana też neem, która wykazuje silne działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne oraz przeciwwirusowe. Stosowanie tej właśnie rośliny skutkuje wygładzeniem skóry oraz usunięciu wszelkich niedoskonałości poczynając od zaskórników, na trądziku kończąc.

Dla wewnętrznej równowagi

Osoby, które potrzebują wyciszenia, spokoju oraz odpoczynku sięgnąć mogą, a nawet powinny po masło ghee. Jest ono traktowane nie tylko jako produkt do przygotowania potraw, ale i element religijnych rytuałów. Uważa się, iż masło to skutecznie leczy choroby serca, przeciwdziała niektórym nowotworom, chorobom wywoływanym przez wirusy oraz chorobie Alzheimera. To również substancja, która znakomicie koi nerwy, uspokaja, wycisza i podnosi koncentrację.

Pasta Vicco na zęby

Dbając o piękne i zdrowe zęby sprzymierzeńcem pozostaje naturalna ajurwedyjska pasta Vicco. Jest ona mieszaniną ekstraktów z roślin, minerałów, olejków eterycznych i mieszanek ziół. Takie składniki sprawiają, że zęby pozostają piękne, oczyszczone z nalotu, kamienia nazębnego oraz wolne od chorób dziąseł. Warte podkreślenia jest, iż w pastach tych nie znajduje się szkodliwy dla organizmu fluor, a także fakt, iż pasty mogą być stosowane u osób z nadwrażliwością.

Smakowite przyprawy

Metoda ajurwedyjska to również stosowanie zdrowych przypraw. W zdrowej kuchni nie powinno zabraknąć więc kurkumy, goździków, cynamonu, czy imbiru. To przyprawy na których bazuje nie tylko kuchnia indyjska, ale i wiele innych smakowitych dań kuchni całego świata. To przyprawy, które wzbogacają smak, a jednocześnie pozytywnie działają na zdrowie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]