Herbata z czystka – samo zdrowie!

0
2958
Herbata z czystka – samo zdrowie!

Znakomity napar z herbaty z czystka to wspaniałe uzupełnienie medycyny konwencjonalnej w walce z wieloma dolegliwościami. Czystek na nowo odkryty został przez coraz chętniej wracających do natury kuracjuszy z uwagi na jego fantastyczne wprost działanie. W jaki sposób można go wykorzystać opowiemy za chwilę.

Abc czystka

Zanim jednak odpowiemy na pytanie jak wykorzystać, zacząć musimy od podstaw, a zatem wyjaśnienia, czym w ogóle jest czystek. Czystek lub też z łaciny Cistus jest krzewem o wyjątkowo szerokim zastosowaniu medycznym. Z uwagi na wspaniałe właściwości zdrowotne bywa nazywany antidotum na mnóstwo dolegliwości. A swoje działanie zawdzięcza wszechobecnym polifenolom, czyli wyjątkowo silnym antyoksydantom wspomagającym utrzymanie zdrowia i urody organizmu.

Jeśli zamierzacie stosować czystek w swojej diecie powinniście wybrać cięty i niezmielony, bo właśnie w tej postaci zawiera najlepsze właściwości.

Herbatka z czystka dla zdrowia i urody

Odpowiadając na pytanie – co niesamowitego potrafi zdziałać czystek odpowiadamy:

– jest znakomitym środkiem przeciwwirusowym oraz przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym. Dlatego też pijcie go w trakcie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, czy podczas infekcji skórnych, bo stanowi skuteczną pomoc w walce z kaszlem, katarem, czy skórnymi problemami.
Warto dodać, iż szczególnie poleca się go osobom chorującym na zatoki, zwłaszcza w sposób przewlekły. To także antidotum na grzybicę, łupież, trądzik oraz łuszczycę.
– jest dobrym środkiem przeciwzmarszczkowym. Dzięki wspomnianym już antyoksydantom czystek skutecznie przeciwdziała przedwczesnym oznakom starzenia się oraz powstawaniu głębokich zmarszczek. Dlatego też poleca się go regularnemu piciu zwłaszcza osobom, które chcą zachować młody i piękny wygląd.
– piękny uśmiech i świeży oddech – to kolejne atuty jakimi może pochwalić się osoba pijąca napary z czystka. Jeśli nie lubicie płynów do płukania jamy ustnej, możecie zastąpić je naparem z tej właśnie rośliny.
– jest to także cenna substancja dla palaczy, którzy pijąc herbaty z czystka pozbędą się z organizmu toksyn
– czystek chroni serce rozpuszczając zakrzepy i zatory żylne.

Jak przyrządzać czystek?

Najprostszym sposobem jest zakup gotowej już herbaty z czystka, która przygotowana jest z suszonych liści oraz kwiatów. Zaparzanie polega na zalaniu łyżeczki suszu wrzątkiem i pozostawienie na około 8 minut pod przykryciem. Najlepsze efekty zauważymy pijąc herbatę z czystka minimum dwa razy dziennie. Dla poprawienia smaku warto posłodzić ją miodem oraz dodać cytrynę. Pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć już po miesiącu czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]