Aminexil – jakie ma właściwości?

0
5658

Mężczyźni są bardziej narażeni na przedwczesne wypadanie włosów i łysienie niż kobiety. Odpowiadają za to przede wszystkim czynniki hormonalne. Wysokie zakola nie zawsze dodają uroku. Zwykle sprawiają, że twarz wygląda starzej i mniej atrakcyjnie. Utrata włosów może mieć różne przyczyny, dlatego stosowanie zwykłych szamponów przeciw wypadaniu zwykle jest mało skuteczne. Dzieje się tak, ponieważ wypadające włosy potrzebują wielowymiarowej kuracji, która uleczy przyczyny problemu i wzmocni włosy oraz skórę głowy. Tak właśnie działa Aminexil – 6-tygodniowa kuracja, której skuteczność potwierdzono badaniami dermatologicznymi. Aminexil jest pozbawiony parabenów i substancji uczulających, dlatego mogą go stosować także osoby z nadwrażliwą skórą głowy.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów to powszechny problem, które może mieć bardzo zróżnicowane podłoże. Czasem może być to zwykły defekt kosmetyczny, a czasem objaw stanu chorobowego. Gdy skóra jest zdrowa, ok 80% włosów znajduje się w fazie wzrostu, pozostałe w fazie spoczynku. Gdy proporcja ta ulega zaburzeniu (tzn. zmniejsza się udział włosów w fazie wzrostu), dochodzi do nadmiernej utraty włosów. Trudno jednoznacznie stwierdzić z czego wynika to zaburzenie. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zaliczamy:

 • zaburzenia hormonalne (np.hormonów tarczycy)
 • częsty kontakt ze słońcem
 • niewłaściwa pielęgnacja
 • uszkodzenia mechaniczne (np. przy stylizacji)
 • anemia,niedożywienie
 • zmiana pory roku
 • stres, nerwica
 • wpływ przyjmowania niektórych leków (cytostatyki, leki immunosupresyjne)
 • choroby zakaźne, choroby skóry głowy, nowotwory

Aminexil – jak działa?

Aby skutecznie rozwiązać problem wypadających włosów trzeba zadziałać na nie od wewnątrz i na zewnątrz. Dercos Aminexil Clinical 5 od Vichy to trwająca 6 tygodni kuracja, która działa na dwóch płaszczyznach:

 1. Poziom skóry głowy. Połączona moc witaminy E i piroktonu olaminy odbudowuje równowagę skóry głowy, a woda termalna regeneruje jej warstwę ochronną.
 2. Poziom włókna włosa. Dzięki cząsteczce SP94 Dercos Aminexil regeneruje i wzmacnia osłabioną i uszkodzoną strukturę włosa. Ponadto, sprawia że włos jest lepiej zakorzeniony w mieszku włosowym. Aminexil usprawnia także mikrokrążenie skóry głowy za sprawą kofeiny i argininy. Sieć naczyń krwionośnych transportuje tlen i składniki odżywcze do włókna włosa, a więc wzmacnia je i stymuluje do wzrostu.

Aminexil – efekty stosowania

Skuteczność działania kuracji potwierdzają opinie osób stosujących aminexil, badania kliniczne oraz testy instrumentalny. Według badań przeprowadzonych w 3 różnych ośrodkach, osoby stosujące Aminexil miały o 10% mniej włosów w fazie wypadania niż osoby przyjmujące placebo. Pierwsze efekty kuracji są widoczne już po 3 tygodniach. Po 6 tygodniach używania preparatu można się spodziewać następujących rezultatów:

 • zdecydowanie mniej wypadających włosów
 • włosy są gęstsze, grubsze i bardziej odżywione
 • skóra głowy odzyskuje równowagę i odporność
 • usprawnione zostaje mikrokrążenie skóry głowy
 • włosy rosną szybciej

Vichy Dercos Aminexil –  jak stosować?

Jeśli potrzebujemy intensywnej kuracji, stosujemy jedną ampułkę preparatu dziennie przez około 6 tygodni. Dla podtrzymanie efektów terapii, wystarczą 3 ampułki tygodniowo. Aplikacja Aminexilu od Vichy jest bardzo prosta. Produkt rozprowadza się za pomocą wygodnego aplikatora, który dodatkowo masuje skórę głowy pobudzając jej mikrokrążenie. Aminexil ma nieklejącą się konsystencję i nie powoduje przetłuszczania włosów. Po aplikacji, nie ma konieczności spłukiwania włosów.

[Głosów:20    Średnia:3.1/5]