Blefaroplastyka to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn – i to niezależnie od wieku. Pozwala on trwale i skutecznie poradzić sobie z defektem kosmetycznym, jakim są opadające powieki. Pozbycie się nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w okolicach oczu przynosi natychmiastowe efekty w postaci młodszej twarzy. W dodatku zabieg ten nie ma dużo przeciwwskazań, a pacjenci po nim szybko dochodzą do siebie. Dowiedz się, na czym polega oraz kiedy warto się na niego zdecydować.
Czym jest blefaroplastyka?
Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna oraz podatna na czynniki zewnętrze – dzieje się tak, ponieważ jest cieńsza niż w innych partiach ciała i szybko widać na niej oznaki starzenia się. Podobnie jak skóra w innych miejscach, wraz z upływem lat traci ona swoją jędrność i elastyczność. Dochodzi też do gromadzenia się tłuszczu w obrębie powiek, przez co sprawiają wrażenie opadających. Nadaje to twarzy zmęczony i smutki wyraz twarzy oraz sprawia, że prezentuje się o wiele starzej. Skutecznym sposobem, aby przywrócić twarzy młody wygląd, jest blefaroplastyka, czyli plastyka powiek. To zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, co powoduje przywrócenie napięcia strukturom powięziowym. W efekcie skóra w okolicach powiek odzyskuje swoje napięcie oraz kontur utracony wraz z wiekiem. Za pomocą plastyki powiek można skorygować wszelkie niedoskonałości, takie jak fałdy powieki górnej czy worki pod oczami. Zabieg jest bezpieczny i ma mało bardzo przeciwwskazań.
Blefaroplastyka powiek – co musisz o niej wiedzieć?
Blefaroplastyka powiek Warszawa to zabieg wykonywany przez doświadczonego chirurga. Poprzedza go wywiad lekarski oraz dokładna ocena zakresu zabiegowego. Specjalista wykonuje rynek na skórze oraz zaznacza linie cięcia, a następnie podaje znieczulenie miejscowe w okolice operowanych tkanek. Sam zabieg polega na nacięciu skóry powiek w okolicach zgięć skóry, co sprawia, że blizny są niemal niewidoczne. Następnie chirurg dokonuje plastykę mięśnia okrężnego oka – w niektórych sytuacjach konieczne jest także usunięcie przepukliny tkanki tłuszczowej okołogałkowej lub skrócenie mięśnia dźwigacza powiek górnej. Lekarz zawsze indywidualnie dobiera sposób działania do konkretnej osoby i jej problemu. Ostatnim etapem jest zamknięcie rany za pomocą szwów oraz zabezpieczenie jej specjalnymi plastrami. Plastyka powiek to zabieg bezbolesny, którego efekty utrzymują się nawet przez kilkanaście lat.