Choroby skóry głowy- jak sobie z nimi radzić?

0
2215

Każdy z nas chciałby mieć piękne, lśniące i mocne włosy oraz zdrową skórę. Niestety, schorzenia związane ze skórą głowy są bardzo częstym problemem wielu osób. Powodują one duży dyskomfort, złe samopoczucie i obniżenie własnej wartości. Warto dowiedzieć się, jakie są ich przyczyny oraz jak sobie z nimi radzić.

Łojotokowe zapalenie skóry

Jest to choroba przewlekła, charakteryzująca się przetłuszczeniem oraz silnym łuszczeniem skóry, głównie na głowie i twarz, może jednak pojawić również na innych częściach ciała. Najczęściej występuje u osób w okresie dojrzewania. Czynnikiem powodującym to schorzenie zazwyczaj jest nadmierna aktywność gruczołów, wydzielających zbyt duże ilości łoju oraz jego nieprawidłowy skład. Nasilenie objawów chorobowych spowodować mogą m.in.: problemy hormonalne, zła dieta, nieprawidłowa higiena, stres, a nawet nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Schorzenie to jest wyjątkowo kłopotliwe. Leczenie również jest trudne i długotrwałe, jednak nie niemożliwe. Zazwyczaj wymaga jednoczesnego stosowania leków miejscowych i ogólnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry, wejdź na http://dermozdrowi.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy-jak-leczyc-wstydliwa-przypadlosc/ i dowiedz się, jak skutecznie pokonać tę kłopotliwą przypadłość.

Łupież

Kolejną, często występującą chorobą skóry głowy jest łupież. Polega ona na łuszczeniu się zrogowaciałych warstw naskórka. Najczęstszymi czynnikami powodującymi powstawanie łupieżu są: nadmierne przesuszenie skóry, podrażnienia wywołane nieodpowiednio dobranymi kosmetykami, zła higiena, łuszczyca oraz egzema. Wbrew obiegowej opinii, łupież nie jest zaraźliwy. Nie jest również groźny, jednak wygląda bardzo nieestetycznie. Jego wyleczenie zazwyczaj nie przysparza problemów- w większości przypadków wystarczy systematyczne używanie kosmetyków przeciwłupieżowych oraz zmiana przyzwyczajeń ( częstsze mycie włosów, rezygnacja z używania suszarki, dobór bardziej naturalnych kosmetyków).

Atopowe zapalenie skóry

Jest to schorzenie kryjące się pod skrótem AZS. Niestety, nie opracowano na nie jeszcze skutecznego lekarstwa. Istnieją jedynie metody łagodzenia jego objawów. Atopowe zapalenie skóry charakteryzuje się nadmiernym wysuszeniem i bardzo intensywnym swędzeniem. Okresowo, na skórze występują czerwone plamy i krostki. Jest to choroba występująca na tle alergicznym. Osoby cierpiące na to schorzenie muszą ograniczać kontakt ze wszystkimi czynnikami drażniącymi, używać specjalnie dobranych dermokosmetyków oraz unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Niekorzystne są również długie kąpiele i wizyty na basenie, ponieważ chlor dodatkowo podrażnia skórę. AZS atakuje również skórę głowy.

Oczywiście, wymienione powyżej schorzenia, to tylko niektóre choroby skóry głowy. Są one jednak tymi, które występują najczęściej, stając się problemem wielu osób. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chorobach skóry, wejdź na http://dermozdrowi.pl/12-najczestszych-chorob-skornych-poznaj-je/ i przekonaj się, jak rozpoznać pierwsze objawy i szybko się z nimi uporać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]