Ciesz się ponownie bujną fryzurą!

0
1933

Często słyszy się powiedzenie, że komuś nic tak dobrze w życiu nie wyszło, jak włosy. Stwierdzenie to początkowo nas śmieszy, ale po głębszym zastanowieniu dochodzimy do wniosku, iż wcale nie jest zabawne. Zwłaszcza, gdy problem wypadających włosów dotyczy nas samych i zaczynamy uparcie poszukiwać odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by nie być skazanym na perukę.

Dlaczego tracimy włosy?

Włosy wypadają wszystkim. Zdarza się to każdego dnia i jest zupełnie normalne. Utrata od 50 do 100 włosów dziennie to jeszcze nie powód do siania paniki. Jeśli jednak kosmyki wypadają nam garściami, a w ich miejscu nie pojawiają się nowe albo nagle zyskujemy tzw. „wysokie czoło”, to pierwszy sygnał, że kondycja naszej fryzury została poważnie zaburzona. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, np.: uwarunkowania genetyczne, proces starzenia się lub początki poważniejszej choroby. Objawów nie wolno lekceważyć, bo łatwiej rozprawić się z problemem, gdy zostanie on wcześnie wykryty. W krytycznej sytuacji zawsze może nas uratować przeszczep włosów.

Trycholog Katowice

Transplantacja włosów w razie ich utraty lub przerzedzenia to coraz bardziej popularny zabieg, który wielu załamanym ludziom pomaga odbudować poczucie własnej wartości. Dr Turowski Hair Restoration Clinic to wyspecjalizowany ośrodek zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem łysienia u kobiet i mężczyzn. Strony kliniki można szukać w Internecie pod hasłem „trycholog Katowice”. W ośrodku wykorzystuje się najnowocześniejsze techniki radzenia sobie z problemem utraty włosów oraz wykorzystuje się innowacyjny sprzęt. Transplantacja włosów może być przeprowadzana tradycyjną metodą manualną lub też przy użyciu technologii FUE-ARTAS, czyli całkowicie zautomatyzowanej metody przeszczepiania mieszków włosowych. Jest to metoda nieinwazyjna i niepozostawiająca blizn, która z pewnością zrewolucjonizowała walkę z łysieniem. Dzięki niej przeszczep włosów jest bezbolesny i niezwykle efektywny, a pacjenci mogą się cieszyć odzyskanymi puklami.

Rezultaty przeszczepu

Transplantacja włosów może usunąć niewielkie defekty kosmetyczne, jak np. zakola, które są przeważnie zmorą panów. Może ona przynieść jednak również o wiele bardziej spektakularne efekty. Utrata włosów wiąże się ze wstydem, brakiem radości życia oraz chęcią izolacji. Przeszczep jest zatem nie tylko sposobem na uratowanie fryzury, ale przede wszystkim na nadanie sensu życiu pacjenta, który stracił już nadzieję na odzyskanie bujnej czupryny. Wypadanie włosów nie musi zatem oznaczać totalnej katastrofy, a w dzisiejszych czasach na pewno nie jest wyrokiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.drturowski.pl/pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]