Co powinien oferować producent mebli medycznych?

0
1455
Co powinien oferować producent mebli medycznych

Odpowiednie wyposażenie gabinetu medycznego wpływa bezpośrednio nie tylko na komfort pracy lekarzy, ale i bezpieczeństwo i wygodę jego pacjentów.

Począwszy od stworzenia właściwego, ergonomicznego stanowiska pracy dla lekarza, po wyposażenie gabinetu w sprzęt wygodny do użytku dla jego pacjentów, producenci mebli medycznych muszą skupiać się na wielu różnych aspektach tworząc projekty specjalistycznego wyposażenia medycznego. Na polskim rynku pojawia się obecnie wiele propozycji krajowych i zagranicznych marek – co powinien oferować dobry producent mebli medycznych?

Wielofunkcyjność mebli medycznych w ofercie producenta

Gabinety i placówki medyczne spełniają różnorodne funkcje i nie zawsze przypisywane są włącznie jednej specjalizacji. Z tego też względu jedną z pierwszych i podstawowych wartości, jaką powinien oferować dobry producent mebli medycznych jest różnorodność i wielofunkcyjność produktów w swojej ofercie. Zarówno podstawowe stanowisko pracy, a więc biurka, krzesła i szafy lekarskie, jak i bardziej specyficzne elementy wyposażenia gabinetu powinny umożliwiać przystosowanie ich do wymagań konkretnego specjalisty i zmianę ustawienia stanowiska w zależności od jego specjalizacji.

Przegląd produktów – co powinien oferować producent mebli medycznych

Ze względu na dużą różnorodność specjalizacji i usług świadczonych w obrębie placówek medycznych, producenci mebli medycznych oferują często bardzo szeroką gamę specjalistycznego wyposażenia różnego rodzaju gabinetów.

Wśród podstawowego umeblowania gabinetu lekarskiego powinny znaleźć się między innymi wysokiej jakości biurka, krzesła i fotele lekarskie, szafy do przechowywania leków, parawany, wieszaki na kroplówki, czy kozetki lekarskie. Jeśli w gabinecie przyjmuje na co dzień pediatra, niezastąpione mogą okazać się także specjalistyczne stoły do badania niemowląt oraz wagi. Wszystkie powinny stanowić podstawę oferty producenta mebli medycznych.

W obrębie specjalistycznych mebli medycznych nie można zapomnieć o dedykowanym wyposażeniu do gabinetów zabiegowych. Producenci mebli medycznych powinni oferować szeroki wybór klasycznych foteli zabiegowych, asystorów medycznych, foteli do pobierania krwi i iniekcji, czy stolików zabiegowych umożliwiających sterylne przygotowanie narzędzi niezbędnych do pracy lekarza i pielęgniarki.

Szczególną kategorię wśród mebli medycznych stanowi wyposażenie pomieszczeń szpitalnych. Poza omówionymi już gabinetami, dużą część wyposażenia będą stanowiły tu meble do sal szpitalnych, w których przebywają pacjenci oraz innych placówek medycznych korzystających z wyspecjalizowanych łóżek medycznych. Wszystkie oferowane przez producentów łóżka szpitalne powinny oferować łatwość obsługi i bezpieczeństwo pacjentów oraz umożliwiać pewien stopień regulacji wysokości poszczególnych części łóżka dla ułatwienia dopasowania leża do wymagań pacjenta.

Certyfikaty i gwarancja jakości

Jedną z niepodważalnie istotnych cech zwracających uwagę przy wyborze wyposażenia medycznego do gabinetów lekarskich, pomieszczeń zabiegowych, ośrodków rehabilitacyjnych, szpitali i placówek medycznych powinny być otrzymane przez producenta certyfikaty i atesty świadczące o najwyższej jakości jego produktów. Każdy z elementów wyposażenia będzie miał bezpośredni kontakt z pacjentami i przesądzał o bezpieczeństwie i komforcie podczas ich wizyty u specjalisty – wysoka jakość wykonania stanowi tu najwyższą wartość.

Jednym z uznanych polskich producentów mebli i wyposażenia medycznego jest firma U.B.M-KOTASIŃSKA oferująca między innymi trwałe meble medyczne i sprzęt rehabilitacyjny wykonane z zastosowaniem najwyższych standardów i wysokiej jakości materiałów. Kontrolę nad każdym etapem projektowania, przygotowania i produkcji mebli medycznych sprawuje tu wdrożony System Jakości Urządzeń Medycznych ISO 13485:2016, a także ogólny System Jakości ISO 9001:2008.

polski producent mebli i wyposażenia medycznego

Zgodność z najważniejszymi w branży medycznej międzynarodowymi standardami pozwala w jasny sposób przekazać informacje o zaangażowaniu producenta w kontrolę jakości swoich produktów, a co za tym idzie, pełne przygotowanie do wyposażenia gabinetów medycznych w sprawne, trwałe i funkcjonalne sprzęty specjalistyczne.

Stosunek jakości do ceny u producentów mebli medycznych

Ze względu na specjalistyczne zastosowanie mebli medycznych, ich ceny są zazwyczaj znacznie wyższe i często stanowią spore obciążenie dla budżetu nowo urządzanej placówki. Stawiając na polskich producentów i sprawdzone rozwiązania można jednak uzyskać dobry stosunek jakości do ceny nawet w obrębie wysokiej klasy sprzętu medycznego, co przekłada się na wieloletnią trwałość i funkcjonalność gabinetów lekarskich. Komfort i bezpieczeństwo lekarzy i pacjentów powinny być zawsze stawiane przez producentów mebli medycznych na pierwszym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]