Cenne właściwości, które oferuje pyłek pszczeli. Poznajmy go!

0
2546
pyłek pszczeli

Spektakularne właściwości. Pod takim hasłem bardzo często można znaleźć artykuły dotyczące pyłku pszczelego. I trudno się dziwić, bo dotychczas potwierdzona obecność ponad 250 wartościowych substancji, mówi sama za siebie. Do najważniejszych zaliczamy lipidy i kwasy tłuszczowe, aminokwasy, związki fenolowe, cukry oraz witaminy i biopierwiastki.

Co znajduje się w składzie pyłku pszczelego

Choć najbardziej znany produkt pszczeli to miód, coraz więcej wiemy o pyłku kwiatowym, który jest skarbnicą wartościowych składników.

Na pierwszy plan wysuwa się obecność białka, która może stanowić 13 do nawet 40% jego objętości. Wymienia się tu aminokwasy egzogenne oraz określane jako wolne. Zawartość wszystkich aminokwasów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, nadaje pyłkowi pszczelemu ważnej funkcji w profilaktyce zdrowia. Ze względu na występujące w pyłku kwiatowym białka, jest on polecany w szczególności osobom cierpiącym na jego niedobory, oraz prowadzącym diety: wegańską, wegetariańską lub odchudzającą.

Kolejny ważny składnik to tłuszcze, a pośród nich 6 kwasów nasyconych i 3 kwasy nienasycone. Te ostatnie muszą być dostarczane wraz z pożywieniem, ponieważ odpowiadają za budowę i funkcjonowanie błon komórkowych, a także dobrą kondycję układu sercowo-naczyniowego.

18 witamin, 22 aminokwasy, 25 minerałów i 11 enzymów. Te liczby są kolejnym dowodem na to, że pyłek pszczeli jest prawdziwą bombą odżywczą. Nic zatem dziwnego, że znajduje swoje miejsce w składzie wielu produktów. Na co i kiedy warto je stosować? Wystarczy zapoznać się z produktem, oferowanym np. przez sklep NajlepszyAloes.pl, by się przekonać, że to uniwersalny i skuteczny sposób na zadbanie o swój organizm.

Dla osób na diecie i nie tylko

Ci z nas, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, mogą sięgnąć po pyłek kwiatowy, dodając jego niewielkie ilości do spożywanych napojów. Hamuje on bowiem nadmierne łaknienie. Ten produkt sprawdzi się na etapie podnoszenia odporności organizmu, w przypadku walki z anemią, przewlekłymi chorobami, w tym wątroby i nerek. Pyłek pszczeli wspomaga powrót do normalnego funkcjonowania i poprawia kondycję organizmu, który zmaga się ze skutkami ubocznymi częstego przyjmowania leków.

Jeśli do trudnego procesu odchudzania dołożyła się niełatwa walka z rzucaniem palenia, warto wybrać pyłek kwiatowy, by odzyskać kondycję i odtruć organizm. Efekty jego stosowania dostrzegą osoby intensywnie pracujące lub studiujące, które nie mogą sobie pozwolić na brak koncentracji i kłopoty z zapamiętywaniem.

Walory zdrowotne

Alergicy zmagają się z nieprzyjemnymi objawami, czasami przez cały rok. Osoby cierpiące na depresję mają przed sobą jeszcze dłuższą i trudniejszą walkę, bo choroba na tle psychicznym odbija się w znacznym stopniu na codziennym funkcjonowaniu. U obydwu grup pacjentów polecany jest pyłek pszczeli.

Jego właściwości sprawiają, że zmniejsza nerwowość i ogranicza rozdrażnienie. Stosowany razem z miodem złagodzi objawy kataru siennego i astmy, a także wspomoże ich leczenie. Silne działanie przeciwbakteryjne wykazuje wyciąg z pyłku kwiatowego. Duża zawartość witaminy B2 ma znaczenie dla poprawy pracy narządu wzroku. U cukrzyków spożywanie pyłku pszczelego pomaga obniżyć poziom cukru we krwi. Tak liczne możliwości i nieliczne przeciwwskazania do stosowania (w przypadku uczulenia na miód), pyłek kwiatowy czynią uniwersalnym remedium na wiele przypadłości, mniej i bardziej poważnych schorzeń, a także wtedy, gdy w grę wchodzi profilaktyka zdrowia.

Jak korzystać z pyłku pszczelego?

Pyłek kwiatowy można spożywać przyjmując 4 do 8 łyżeczek dziennie, dodając go do posiłków lub napojów. Od nas zależy, w jaki sposób doprawimy nim to, co jemy i pijemy. Należy jedynie pamiętać, że w wysokiej temperaturze przestaje być skuteczny.

Przekonajmy się, że pyłek pszczeli niesie ze sobą wiele cennych właściwości, a jego walory odżywcze są o niebo lepsze od dobrze nam znanych produktów spożywczych. Potraktujmy go, jak naturalny suplement diety.

[Głosów:1    Średnia:5/5]