Czy jestem narażona na infekcje intymne?

0
3159
Czy jestem narażona na infekcje intymne?

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to hasło słyszałaś pewnie wiele razy. Faktycznie, profilaktyka jest niezwykle ważna. Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci cieszyć się zdrowiem okolic intymnych. Zastanawiasz się, czy jesteś narażona na infekcje? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Nasz organizm jest niezwykle wrażliwy, szczególnie strefy intymne są narażone na działanie różnych czynników. Warto o nie dbać i starać się utrzymywać równowagę naturalnej flory bakteryjnej. Bez wątpienia, pomogą w tym naturalne środki, takie jak probiotyki. Skutecznym sposobem na zdrowie okolic intymnych jest invag. Więcej o jego właściwościach przeczytasz na www.invag.pl.

Infekcji intymnych w żadnym razie nie wolno bagatelizować. Większość z nich wymaga ingerencji lekarza, który dobierze odpowiednie leczenie i uchroni nasz organizm przed groźnymi powikłaniami. Nieleczone infekcje mogą bowiem przenosić się na kolejne narządy.

Stopień podwyższonego ryzyka

Na infekcje intymne narażone są kobiety podczas stosowania antybiotyków. Niezwykle ważne jest, by przy antybiotykoterapii przyjmować probiotyki, które działają osłonowo i pozwalają utrzymać równowagę flory bakteryjnej. Ryzyko wystąpienia zakażeń zwiększa się również podczas kuracji hormonalnej.

Jeśli chcesz uniknąć infekcji, noś przewiewną, bawełnianą bieliznę. Zbyt obcisła i wykonana ze sztucznych tkanin może sprzyjać rozwojowi zakażeń. Podobnie jak korzystanie z publicznych toalet. Użyj na przykład ochronnego podkładu, by ograniczyć ryzyko złapania infekcji. Na choroby okolic intymnych narażone są również osoby korzystające z basenów i saun. Do zakażeń zdecydowanie częściej dochodzi w okresie letnim, kiedy chętniej korzystamy z kąpielisk. Jeżeli cierpisz na nawracające infekcje intymne, zrezygnuj przede wszystkim z kąpieli w jacuzzi. To miejsce szczególnie narażone na występowanie grzybów i bakterii.

Na zakażenia częściej skarżą się osoby, które nie przykładają zbyt dużej wagi do higieny intymnej, zwłaszcza podczas menstruacji. W tym okresie jesteśmy wyjątkowo narażone na infekcje. Należy podmywać się 2 razy dziennie i stosować odpowiedni płyn do higieny intymnej. Zwykłe żele czy pachnące mydła mogą tylko podrażniać okolice intymne. Warto zaznaczyć, że nadmierna higiena również może sprzyjać rozwojowi różnych chorób. Podobnie jak zbyt częste irygacje, które zwyczajnie wypłukują florę bakteryjną.

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem okolic intymnych, stosuj środki nawilżające podczas stosunku seksualnego. To pomoże zapobiec uszkodzeniom mechanicznym. Dbaj również o dietę. Na infekcje narażone są osoby, które spożywają zbyt dużo cukru, którym żywią się grzyby.

Warto również podkreślić, że na zakażenia stref intymnych narażone są kobiety podczas menopauzy i w ciąży. Burza hormonów nierzadko zaburza prawidłowe funkcjonowanie flory bakteryjnej, a stąd już prosta droga do infekcji. Jeśli jesteś w ciąży albo planujesz dziecko, skorzystaj z naszych rad i zadbaj o odpowiednią profilaktykę. Skorzystaj również z nowoczesnego kalkulatora dni płodnych i wybierz najlepszy dzień na zajście w ciążę. Znajdziesz go na kobiecosc.info.

[Głosów:1    Średnia:5/5]