Aparaty estetyczne dla wymagających

0
2857
Aparaty estetyczne dla wymagających

Korygowanie wad zgryzu za pomocą aparatów ortodontycznych należy do najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie jest wiele rodzajów aparatów, które korygują różne wady o różnym natężeniu, ale też mają różny wygląd.

Dzięki temu pacjenci sami mogą zdecydować, jaki chcą mieć aparat i jeśli obawiają się nieatrakcyjnego wyglądu, mogą zdecydować się na aparat estetyczny.

Różne typy aparatów

O tym, jaki aparat trzeba założyć jeśli chodzi o działanie, decyduje oczywiście ortodonta, ale jeśli chodzi o typ mający znaczenie dla wyglądu, decyduje sam pacjent. Rodzaje aparatów różnią się przede wszystkim ceną, przy czym – rzecz jasna – najtańsze są te standardowe, które znają wszyscy, ale nie wszyscy chcą się na nie decydować.

Na szczęście zwykłe, metalowe aparaty także są obecnie bardzo estetyczne i mało mają wspólnego z tymi znanymi jeszcze sprzed paru lat, które faktycznie mogły działać na pacjentów zniechęcająco. Ci, których na to stać, chętnie zaś wybierają aparaty estetyczne, zwane też kosmetycznymi. Ich działanie jest takie samo jak w przypadku aparatów metalowych, nie działają w żaden sposób słabiej i nie trzeba bynajmniej nosić ich dłuższy czas, choć czasem można spotkać się z takim nieprawdziwymi stwierdzeniami. 

Dyskretny efekt

Pośród aparatów estetycznych także można znaleźć różne rodzaje. Ogólnie charakteryzują się one tym, że mają bardziej neutralny wygląd, przede wszystkim dzięki zamkom wykonanym z materiałów innych niż metalowe. Najbardziej podstawowy rodzaj aparatu estetycznego ma białe zamki, które dopasowują się do koloru zębów, przez co praktycznie nie są one widoczne, zwłaszcza z daleka, widoczny jest tylko drucik, co rzeczywiście wygląda bardzo estetycznie.

Dostępne są też na przykład aparaty szafirowe, a także – najbardziej luksusowa wersja dla wymagających – aparaty lingualne, czyli mocowane na tylnych częściach zębów. Ten ostatni rodzaj aparatu jest zupełnie niewidoczny dla postronnych osób.

Zobacz także: Zabiegi poprawiające wygląd zębów

[Głosów:2    Średnia:5/5]