Czy witamina C zlikwiduje zieloną wodę w basenie?

0
1680
Czy witamina C zlikwiduje zieloną wodę w basenie?

Nie ma lepszego sposobu na walkę z upałami niż po prostu kąpiel w basenie, dzięki temu możemy się schłodzić, a zarazem cieszyć się przyjemną pogodą. Jednak oprócz zalet tego rozwiązania, to wymaga też pielęgnacji, bo w innym wypadku pojawi się zielona woda w basenie. Jednym z polecanych sposobów jest witamina C, dlatego przekonajmy się, czy faktycznie zadziała.

Naturalny sposób dobry jak każdy preparat?

Warto zwrócić uwagę na to, że wraz ze wzrostem temperatury może pojawiać się problem związany ze zielenieniem wody w basenie. Istnieją dwie przyczyny takich sytuacji, a pierwsza z nich dotyczy glonów, a druga podniesienia poziomu żelaza. Choć w przypadku glonów konieczne jest zlikwidowanie przyczyny, to jednak kolejny przypadek pozwala nam na użycie naturalnych środków.

Dzięki temu, że wykorzystamy kwas askorbinowy, czyli popularną witaminę C, to możemy szybko zlikwidować zielony kolor, a woda stanie się znów przezroczysta.

Jak pozbyć się zielonego koloru w basenie?

Przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że konieczne jest wykorzystanie kwasu askorbinowego, ale musimy pamiętać o rozrobieniu jej w wodzie, a następnie uzyskany roztwór wlać do basenu. Później wystarczy tylko odczekać odrobinę czasu i będziemy znów mogli cieszyć się nieskazitelną wodą.

Jednak zauważmy, że nie każda witamina C sobie z tym poradzi, konieczne jest zastosowanie specjalnego środka, który jest dostępny tutaj: https://naturalniezdrowe.pl/mineraly-i-witaminy-czda/282-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-butelka-1kg-5902721171715.html.

Dlaczego podnosi się stężenie żelaza w wodzie?

Skoro już wiemy, że poziom żelaza nie może być zbyt wysoki. Jednak powinniśmy też zastanowić się nad tym, jakie są przyczyny takiego zachowania. Zauważmy jednak, iż jego obecność jest całkowicie naturalna i nie musimy się tym przejmować. W przypadku standardowego poziomu żelaza woda jest przezroczysta, więc nawet go nie dostrzegamy.

Warto też zaznaczyć, że do takich zjawisk najczęściej dochodzi w basenach, które zostały wykonane z folii PCV lub poliestru, czyli w takich przypadkach tym bardziej musimy zwracać uwagę na odpowiednie poziom żelaza w wodzie.

Czy nadmiar żelaza w wodzie szkodzi?

Konieczne jest także to, żebyśmy zwrócili uwagę na to, czy nadmierne stężenie żelaza w wodzie może mieć wpływ na życie. Warto też zaznaczyć, że żelazo jest normalnym składnikiem, który spożywamy wraz z pokarmem lub w tabletkach. Poza tym nie ma również żadnych badań pokazujących, że kąpiel w basenie, gdzie jest zbyt duża ilość żelaza, wpływa negatywnie na zdrowie. Jednak nie zapominajmy o tym, że wysoki poziom stężenia może i tak przynieść negatywne konsekwencje.

Niekorzystne konsekwencje nadmiernego stężenia żelaza

  • Tworzenie się osadu na powierzchni basenu,
  • Zaleganie żelaza w pompach lub innych przewodach,
  • Woda w basenie staje się mętna,
  • Nieestetyczny wygląd, ponieważ woda przybiera zielony odcień,
  • Zmiany stopnia utlenienia,
  • Pojawienie się bakterii żelazowych.
[Głosów:0    Średnia:0/5]