Jak wybrać dietę, żeby szybko schudnąć?

0
1613

Dieta na odchudzanie to jeden z podstawowych elementów skutecznego gubienia zbędnych kilogramów. Istnieje jednak wiele diet, z których musimy dokonać wyboru, gdy decydujemy się odchudzać i bardzo często nie wiemy, na którą z nich się zdecydować. Wybór diety powinny być dopasowany do naszych preferencji oraz możliwości i uwzględniać kilka elementów takich jak szybkość chudnięcia, bezpieczeństwo czy możliwość zastosowania np. przy intensywnej pracy. Jak zatem wybrać dietę, żeby szybko schudnąć? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi poniżej.

Ilość kalorii

Pierwszym czynnikiem, który należy ująć przy wyborze skutecznej i pozwalającej szybko schudnąć diety jest obliczenie, ile kalorii będzie dla nas wystarczające. Wiele osób popełnia błąd i katuje się minimalnymi ilościami kalorii w diecie codziennej. Jest to duży błąd. Warto skorzystać z kalkulatorów i obliczyć na podstawie płci, wieku, wagi czy trybu życia ile kalorii jest nam potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli znamy taką sumę, na tej podstawie należy dobrać odpowiednie diety. Zbyt mała ilość kalorii będzie powodowała wolniejsze odchudzanie, gdyż nie będziemy mieli siły na ćwiczenia, a metabolizm zwolni. Możemy jedynie zmniejszyć zapotrzebowanie o 200 – 300 kalorii.

Diety pozwalające szybko schudnąć

Kolejnym elementem wyboru diety, która pozwoli szybko schudnąć, jest dieta przeznaczona do tego celu. Istnieje wiele diet, a cześć nich jest przeznaczona do szybkiej utraty wagi. Do najpopularniejszych diet należy dieta 1000 kalorii, dieta ketogeniczna, dieta kopenhaska czy dieta Dukana. Niektóre diety pozwalają schudnąć nawet do 1,5 kilograma tygodniowo, co jest bardzo dobrym i granicznym bezpiecznym wynikiem.

Dobierz dietę do siebie

Jeśli zależy nam na szybkim odchudzaniu, warto wykorzystać catering dietetyczny. Firmy cateringowe oferują wiele różnego rodzaju diet odchudzających o dużej skuteczności. Są one układane przez profesjonalistów, zawierają odpowiednie substancje, które mają najlepszy stosunek kalorii do substancji odżywczych, nie są nudne i zbilansowane. Dieta pudełkowa to też wygodny sposób na zaoszczędzenie czasu, który możemy przeznaczyć np. na dodatkowe treningi. Catering dietetyczny ma wiele do zaoferowania, a niektóre firmy cateringowe proponują np. konsultacje dietetyka czy porady odnośnie odchudzania się.

Dobierz dietę do siebie

Ważnym, ale często pomijanym czynnikiem, który ma wpływ na szybkie chudnięcie, jest wybranie diety pod swoje preferencje. Wiele osób wybiera diety pod względem skuteczności czy ilości kalorii. Jeśli dieta będzie dla nas trudna i będziemy traktowali ją jako zło koniecznie, efekty nie będą najlepsze. Czynnik psychologiczny i podejście do odchudzania również mają duży wpływ, na to, jak szybko chudniemy. Warto zatem zadbać, aby w diecie były produkty, które lubimy, nie było tych problematycznych dla nas czy ustalić odpowiednią ilość kalorii. Jeśli dieta jest dla nas niewystarczająca, możemy rozbić ją na kilka mniejszych posiłków, używać owoców jako przekąsek czy stosować produkty niskoglikemiczne, które zapobiegają szybkiemu uczuciu głodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]