Discogel

0
3149

Dyskopatia to schorzenie dotyczące kręgosłupa, które objawia się zaburzeniami czucia, niedowładem, osłabieniem siły mięśniowej, rwącymi bólami w okolicy szyi, krzyża i pleców. Przyczyną są schorzenia krążka międzykręgowego, a także przepuklina jadra miażdżystego. dyskopatia może dawać objawy bólowe w momencie kiedy krążek międzykręgowy wydostanie się na zewnątrz z powodu upadku lub nadmiernego wysiłku.

Jak przeciwdziałać takim sytuacjom? Zazwyczaj pomaga leczenie zachowawcze, w tym także fizjoterapia. Jednak część przypadków wymaga interwencji chirurgicznej.

Bardzo pomocny okazuje się być DiscoGel. To żelowy implant na bazie etanolu i substancji celulozo – pochodnych. Jest wstrzykiwany do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego przezskórnie. Discogel zapoczątkowuje proces rehydratacji jądra miażdżystego oraz ma silne działanie przeciwzapalne. Działa poprzez wypełnienie pęknięcia w osłabionym pierścieniu włóknistym a zarazem blokuje receptory bólowe, które są tam zlokalizowane fizjologicznie.

DiscoGel to przede wszystkim zabieg wykonywany w ramach tzw. „jednego dnia”, nowoczesne leczenie w znieczuleniu miejscowym, znikome ryzyko powikłań, brak blizn pooperacyjnych, odczuwalna ulga w odczuwaniu dolegliwości bólowych oraz zredukowane do minimum ryzyko remisji choroby.

Warto wspomnieć, że jego działanie implantu jest dwukierunkowe.

Po pierwsze efekt mechaniczny polega na nawodnieniu dysku od środka a po drugie w wyniku specyficznych reakcji biochemicznych dochodzi do zablokowania receptorów bólowych.

DiscoGel zawiera wolfram, który dzięki właściwościom zatrzymywania promieni rentgenowskich umożliwia śledzenie na bieżąco postęp i przebieg leczenia pod kontrolą aparatury rtg śródoperacyjnie.

Jednocześnie jest to zabieg bezpieczny. Istnieje znikome ryzyko powikłań czy to infekcyjnych czy neurologicznych ze względu na żelową strukturę implantu jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Literatura nie podaje przypadku reakcji alergicznych na zastosowane w składzie produkty.

[Głosów:24    Średnia:3/5]