Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego?

0
1869

System opieki zdrowotnej w Polsce to model ubezpieczeniowy, który jest finansowany z obowiązkowego ubezpieczenia w NFZ, czyli w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Wadą takiego rozwiązania jest finansowanie określonych procedur tylko do czasu wyczerpania się przeznaczonych na ten cel środków. Po tym fakcie zaczyna się to, na co narzekają pacjenci – absurdalnie długie kolejki do specjalistów, sprawdzanie stopnia zagrożenia życia, uruchamianie trybu poza kolejkowego (np. w najcięższych przypadkach lub u honorowych dawców krwi) etc. To sprawia, że Polacy czekają średnio dwa i pół miesiąca na świadczenia, które powinny należeć się „od ręki”. Do tego należy doliczyć badania, postawienie właściwej diagnozy, a w końcu zabieg – niektórzy czekają na powrót do zdrowia kilka lat.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Opóźnienie w wykonaniu zabiegu może wpłynąć na efektywność leczenia. W praktyce oznacza to, że zwlekając zbyt długo z wykonaniem określonego badania i zabiegu ryzykujemy niepowodzenie leczenia i dalszy rozwój choroby. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z prywatnego ubezpieczenia, które pokrywa większość kosztów związanych z usługami medycznymi. To bardzo ważne w przypadku każdego człowieka. Nawet jeśli czujemy się zdrowo, nigdy nie mamy pewności co do stanu naszego organizmu.

Sprawę komplikuje fakt, że wielu młodych ludzi poniżej 45 roku życia często jest traktowanych z góry przez NFZ jako osoby zdrowe. W takim wypadku niestety łatwo jest o popełnienie błędu, dlatego młodzi ludzie powinni sami dbać o diagnostykę. Nowotwory, udary i zawały dotyczą coraz młodszych ludzi – nie tylko ze względu na tempo życia, ale również na brak odpowiedniej opieki medycznej. Właśnie dlatego powinniśmy dbać o własne bezpieczeństwo i kondycję. Decydując się na prywatne ubezpieczenia zdrowotne mamy pewność, że będziemy objęci należytą opieką przez cały czas.

Abonament a ubezpieczenie

Abonament wykupiony w prywatnej klinice nie jest tożsamy z ubezpieczeniem. Warto o tym pamiętać podczas podpisywania umowy. Wykupując abonament otrzymujemy obietnicę dostarczenia serwisu medycznego – zazwyczaj jest to propozycja grupowa w ramach jednej placówki, np. w formie dodatkowego wynagrodzenia od firmy, w której jesteśmy zatrudnieni lub dobrowolnego przystąpienia i opłacenia należnej składki. Z kolei ubezpieczenia zdrowotne, proponowane m.in. przez firmę http://majorbroker.pl to propozycja dla grup, jak i jednostek indywidualnych. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że taka forma nie przywiązuje nas do konkretnej placówki.

Dodatkowe zalety

Ubezpieczenia zdrowotne mogą łączyć w sobie ochronę zdrowia z jednoczesnym gromadzeniem naszych oszczędności. W ten sposób beneficjent zabezpiecza swoją przyszłość na wypadek, gdyby przez powstałą chorobę miał stracić czasowo zdolność do wykonywania pracy. Ubezpieczenie wraz z możliwością udzielenia pomocy jest zatem bardzo dobrą ochroną w czasie trudnego etapu życia, najczęściej nieprzewidzianego. Zgromadzony kapitał pozwala uzyskać dojście do należytej i efektywnej służby zdrowia, czyli w praktyce pomaga stawiać czoła przeciwnościom losu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]