Dobór kosmetyków do skóry suchej

0
1289
Dobór kosmetyków do skóry suchej

Jakich preparatów kosmetycznych potrzebuje skóra sucha? Jak powinien wyglądać dobór kosmetyków w jej przypadku? Czy wystarczy skoncentrować się na jej porządnym nawilżaniu i korzystaniu z odżywczych kremów do twarzy, czy może jednak wypadałoby także sięgnąć po inne preparaty, które też przyczynią się do lepszego nawodnienia cery? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w tym tekście. Omówimy najważniejsze kosmetyki, z których codziennie powinna korzystać każda posiadaczka skóry suchej.

Pielęgnację twarzy każdorazowo należy rozpocząć od oczyszczenia skóry, podpowiada blogerka z http://cosmetologymk.pl/, czyli pozbycia się resztek makijażu i usunięcia ewentualnego kurzu, brudu oraz innych zanieczyszczeń. W tym celu warto zastosować specjalistyczne olejki. Z uwagi na wysoką zawartość tłuszczu doskonale rozpuszczają one wszelkie kolorowe kosmetyki, nie wysuszając przy tym skóry, a nawet delikatnie ją nawilżając. Następnym krokiem będzie umycie buzi żelem. Powinien być to żel delikatny o prostym, naturalnym i kilkuczłonowym składzie.

Wymieniając wszystkie odpowiednie kosmetyki dla skóry suchej bądź wrażliwej, na pewno trzeba też wspomnieć o toniku, czyli preparacie przeznaczonym do wyrównywania odczynu skóry. Niektóre kobiety w ogóle z niego nie korzystają, a to poważny błąd, za który przyjdzie im kiedyś słono zapłacić. Skóra po oczyszczaniu zawsze będzie bowiem delikatnie ściągnięta, dlatego trzeba ją jakoś wspomóc. Wybierając tonik dla skóry suchej, warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie zawierał on alkoholu, który może podrażniać.

Ostatni kosmetyk to krem – oczywista oczywistość. W tekście na temat tego, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry suchej, to właśnie mu poświęcony będzie ten najdłuższy akapit. Krem jest najważniejszy i dlatego na niego warto wydać najwięcej pieniędzy, szukając czegoś sprawdzonego i wysokojakościowego. Jakość nie musi się jednak wiązać z całkowicie naturalnym składem. Ostatnio takie „naturalne” produkty są oczywiście na topie, ale niektóre chemiczne dodatki mogą wręcz polepszyć właściwości kremu i poprawić jego ogólne działanie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]