Ile jest w stanie zarobić fizjoterapeuta?

0
1772
fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta jest to osoba zajmująca się przywracaniem zdrowia poprzez masaż, ale nie tylko. Czy jednak taka praca może być również dobrze płatna? Poniżej została przedstawiona analiza raportów oraz stanu prawnego dotycząca zarobków osoby na stanowisku fizjoterapeuty. Co ma wpływ na jego zarobki? Ile wynosi jego minimalne wynagrodzenie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fizjoterapeuta-ile-zarabia/

Co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia fizjoterapeuty?

Na wysokości wynagrodzenia takiego specjalisty wpływ będą miały przede wszystkim czynniki rynkowe. Twoja wypłata będzie wynikała z ten, które zapłacą klienci za twoje usługi. Osoby są w stanie zapłacić Ci tyle, na ile pozwalają ogólne zależność społeczna w danym środowisku czy regionie. Istotne jest też to, jak wysokiej jakości oraz jak specjalistyczne usługi wykonujesz. Zarobki fizjoterapeutów różnią się od siebie w zależności od tego czy jesteś osobą pracującą sferze państwowe i, samorządowej lub w pełni prywatne. Oczywiście, o wiele więcej będziesz w stanie zarobić, jeżeli posiadasz doświadczenie, udokumentowane dodatkowym kursem czy umiejętnościami. Dużo więcej będziesz w stanie zarobić również, jeżeli jesteś posiadaczem prywatnego gabinetu fizjoterapeutycznegom. 

Ile wynosi minimalne wynagrodzenie fizjoterapeuty?

Zawód ten podlega pod ustawę z 2017 roku, która określa minimalne wynagrodzenie pracowników wykonujących zawody medyczne oraz zatrudnionych w instytucjach leczniczych. Jeżeli jesteśmy zatrudnieni na etat, powinniśmy zarabiać nie mniej niż 2496 zł brutto miesięcznie.

Ile wynosi mediana zarobków fizjoterapeuty?

Według danych podawanych przez portale zajmujących się rynkiem pracy i zarobkami, w naszym kraju fizjoterapeuta jest w stanie przeciętnie zarobić 3440 zł brutto. Jest to mediana, polegająca na tym, że około połowa wszystkich fizjoterapeutów zarabia kwoty w przedziale 2920 zł 4090 zł brutto miesięcznie. Pozostała część dzieli się na dwie grupy. Jedna z nich, czyli 25% zarabia mniej niż 2920 zł, z kolei druga może pochwalić się zarobkami wynoszącym i powyżej 4090 zł. Wszystkie te kwoty uwzględnione są dla różnych typów zatrudnienia, a także różnych typów placówek, w których taka osoba pracuje.

Gdzie zarobimy najwięcej jako fizjoterapeuta?

Badania pokazują, że najlepiej jako fizjoterapeuta zarobimy w prywatnych klinikach Czy hotelach. Wyższe zarobki będą czekały na nas w dużych miastach, ponieważ im zamożniej, tym lepiej. Idealnym przykładem jest spora rozbieżność w cenach dotycząca pojedynczych sesji terapeutycznych. W Warszawie ceny wynoszą od 80 do 150 zł, w Rzeszowie z kolei znacznie mniej, ponieważ od 40 do 80 zł brutto. 

Zobacz też: http://www.dbamourode.pl/fizjoterapeuta-praca-na-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]