Gąbki do makijażu – jakie są rodzaje?

0
2067
gąbka do makijażu

Bardzo ważnym elementem, podczas wykonywania makijażu jest technika jaką aplikujemy podkład. Aby nasz makijaż był idealny istotne jest odpowiednie dobranie podkładu do skóry, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym ten podkład będzie aplikowany.

Rodzaje gąbek do makijażu

Większość kobiet aplikuje podkład palcami, nie jest to najgorsza metoda. Aplikując dłońmi jesteśmy w stanie kontrolować ilość aplikowanego podkładu, co daje możliwość uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu. Dzięki ciepłu dłoni podkład jest dokładnie aplikowany i dobrze stapia się ze skórą.

Są również minusy. Dłońmi nie da się stopniować poziomu krycia, również wiele osób zapomina o dezynfekcji dłoni przed aplikacją podkładu a to może spowodować pojawienie się niedoskonałości na skórze. Czym najlepiej aplikować podkład?

Gąbka lateksowa, znajdziemy ją w każdej drogerii, dostępne są różne kształty i rozmiary. Podkład aplikowany za pomocą gąbki rozprowadza się równomiernie. Jak się jej używa? Ważne, żeby przed użyciem zmoczyć gąbkę ciepłą wodą, następnie dobrze wycisnąć, żeby pozostała lekko wilgotna. Wtedy będzie wchłaniała mniej podkładu. Podkład można aplikować gąbką na dwa sposoby. Pierwszy to wykonywanie ruchów posuwistych, taka aplikacja daje bardziej naturalny efekt. Drugim rozwiązaniem jest wklepywanie podkładu w skórę, wtedy można stopniować krycie.

Używanie gąbek do makijażu jest higieniczną metodą, tylko wtedy gdy po każdym użyciu gąbka jest dokładnie umyta i zdezynfekowana. W przypadku gąbek lateksowych, można taką gąbkę po użyciu wyrzucić i podczas kolejnego makijażu użyć nowej. Są dość tanie.

Gąbki do makijażu - jakie są rodzaje?

Beauty Blender, jest gąbką która na pierwszy rzut oka przypomina jajko. Nakładanie podkładu z jej pomocą jest banalnie proste i nie zajmuje wiele czasu. Ten typ gąbki nie pochłania tyle podkładu, co gąbka lateksowa. Używanie Beauty Blendera jest podobne, najpierw należy lekko zwilżyć gąbkę, nadmiar wody wycisnąć, aż pozostanie lekko zwilżona.

Na tak przygotowaną gąbkę nakładamy odpowiednią ilość podkładu i wklepujemy go. Za pomocą tej gąbki świetnie da się stopniować poziom krycia. Nawet wykonując mocny makijaż, efekt jest naturalny. Po każdym użyciu gąbkę również należy wyprać, żeby była higieniczna przed kolejnym użyciem.

Przeczytaj też: Cążki, nożyczki, obcinacze, pęsety – akcesoria do paznokci

[Głosów:1    Średnia:1/5]