Wszystko, co warto wiedzieć o makijażu permanentnym brwi

0
1429

Makijaż permanentni brwi stanowi obecnie około 50% wszystkich wykonywanych zabiegów mikropigmentacji. Chcesz oddać się w ręce profesjonalnej linergistki i skorzystać z korzyści, jakie daje zabieg podkreślenia i wypełnienia łuku brwiowego? Sprawdź, co warto wiedzieć przed pigmentacją brwi!

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Profesjonalne gabinety wykonujące makijaż permanentny w Warszawie i innych miastach w Polsce na pierwszym miejscu stawiają Twoje bezpieczeństwo. W tym celu stosują jednorazowe igły i środki higieniczne oraz certyfikowane barwniki, a także używają nowoczesnych urządzeń. Aby jednak uniknąć powikłań i nie narażać zdrowia, niezbędna jest Twoja szczerość. Poinformuj linergistkę o ciąży, karmieniu piersią, przyjmowanych lekach antydepresyjnych, rozrzedzających krew i sterydowych, chorobach nowotworowych czy alergiach, które stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

W niektórych przypadkach mikropigmentacja musi zostać poprzedzona wizytą u lekarza. Opinia profesjonalisty jest niezbędna w przypadku osób zmagających się z cukrzycą, zaburzeniami autoimmunologicznymi, nowotworem czy chorobami reumatoidalnymi. To samo dotyczy przebytych w ostatnim czasie operacji. Niektóre dolegliwości nie są względnymi przeciwwskazaniami, a wymagają wyłącznie podjęcia dodatkowych kroków przed wykonaniem makijażu permanentnego.

Brwi permanentne – jak długo się utrzymują?

Trwałość makijażu permanentnego to tak naprawdę kwestia indywidualna, na którą ma wpływ szereg czynników. Oprócz doświadczenia linergistki i metody wykonania pigmentacji równie ważne są zastosowane barwniki i ich jakość oraz głębokość, na którą je wprowadzono. Co więcej, wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że czas, przez jaki utrzymuje się uzyskany efekt, jest uzależniony do ich organizmu, np. od metabolizmu czy rodzaju skóry. Warto także pamiętać, że każdy zabieg mikropigmentacji wymaga odświeżenia co około 12 miesięcy, a na jego trwałość ma wpływ pielęgnacja pozabiegowa. Przez miesiąc należy zrezygnować między innymi z toników z kwasami, kąpieli w basenie czy wizyt w solarium i opalania.

Obalamy mity o makijażu permanentnym

Jednym z największych i najczęściej powielanych mitów na temat makijażu permanentnego jest pewność, że uzyskany efekt będzie sztuczny i przerysowany. Oczywiście, na ulicach można spotkać wiele kobiet z ciemnymi, ostrymi brwiami, jednak powód jest dość prosty – panie trafiły do nieodpowiedniego salonu, a sam zabieg został przeprowadzony nieprawidłowo. Prawda jest taka, że właściwie przeprowadzona mikropigmentacja prezentuje się tak naturalnie, że nie sposób odróżnić jej od delikatnego make-upu lub naturalnego wyglądu łuku brwiowego. Równie często słyszy się, że pigmentacja nie sprawdzi się w przypadku wrażliwej skóry. Jest zupełnie odwrotnie – zabieg jest doskonałą propozycją dla kobiet, które zmagają się z podrażnieniami. Interesuje Cię makijaż permanentny brwi? Warszawa to jedno z najlepszych miejsc na znalezienie doświadczonej i profesjonalnej linergistki, która wykona mikropigmentację z dbałością o każdy szczegół.

[Głosów:0    Średnia:0/5]