Jak bezpiecznie podróżować z soczewkami kontaktowymi?

0
2059
Jak bezpiecznie podróżować z soczewkami kontaktowymi

Wybierając się na urlop, w różne zakątki kraju czy świata możemy się zastanawiać jak podróżować z soczewkami kontaktowymi? Czy może musimy z nich rezygnować? Absolutnie nie. Warto jednak zadbać o to by użytkowanie ich było bezpieczne i higieniczne, nawet w najdalszych rejonach.

Zapas soczewek

Powinniśmy się zaopatrzyć w dodatkowe soczewki kontaktowe, na wypadek, gdybyśmy jakieś zgubili lub uszkodzili. Dzięki temu nie musimy szukać ich w aptekach, mamy zawsze pod ręką.

Płyny pielęgnacyjne

Niezbędne w prawidłowej pielęgnacji naszych szkieł kontaktowych. Absolutnie niedozwolone jest używanie jakiejkolwiek wody. Nie ma znaczenia czy pochodzi ona z kranu, czy butelki. Pamiętajmy, że tylko płyny pielęgnacyjne są przeznaczone do czyszczenia soczewek. Możemy napotkać na ograniczenia dotyczące przewozu płynów np. w samolocie. W związku z tym warto wybierać kompaktowe opakowania np. 100 ml lub mniejsze. Nie próbujmy przelewać produktu z dużego opakowania do mniejszego. Może to skutkować pogorszeniem się jakości płynu.

Zestawy podróżne

Musimy zatroszczyć się o bezpieczne przewożenie naszych soczewek kontaktowych. Dlatego warto zdecydować się na zestawy podróżne w Kodano.pl. Zadbają one o to by wszystko było na swoim miejscu, utrzymane w odpowiednim porządku i higienie. Doskonałe rozwiązanie w podróży. Zmieści się do torebki lub kieszeni. Możemy wybrać klasyczne pudełeczka, ale znacznie lepiej kupić coś o ciekawym wyglądzie. Do wyboru mamy wiele wzorów np. z motywem zwierzątek. Przydatne będzie wbudowane lusterko, które pomoże podczas zakładania soczewek. Kolorowe opakowanie zaś bez trudu znajdziemy w torebce.

Dodatkowe przydatne produkty

Warto mieć ze sobą kilka innych rzeczy, które mogą się okazać przydatne. To przede wszystkim żel do dezynfekcji rąk. Soczewki kontaktowe zakładamy lub poprawiamy wyłącznie po umyciu dłoni. Dzięki temu zapobiegamy rozprzestrzenianiu się bakterii. Jednak nie zawsze mamy dostęp do czystej wody. Dlatego taki żel sprawdzi się znakomicie. Poza tym powinniśmy mieć nawilżające krople do oczu. Pomogą nam w pomieszczeniach, gdzie jest suche powietrze.

Podsumowując, podróżowanie z soczewkami jest bezpieczne, jeśli zatroszczymy się o ich odpowiedni transport. Pamiętajmy również o niezbędnych produktach, które pomogą utrzymać szkła kontaktowe w należytej higienie i zapewnią bezpieczeństwo użytkowania. Warto zabrać ze sobą kilka sztuk. Dzięki temu nie będziemy musieli ich szukać podczas wyjazdu oraz będziemy przygotowani na wiele możliwości, jakie się mogą zdarzyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]