Jakie kosmetyki i leki są najlepsze do pielęgnacji oczu?

0
1834
Jakie kosmetyki i leki są najlepsze do pielęgnacji oczu?

Jak dbać o oczy?

Z oczu możemy wyczytać nie tylko charakter człowieka, ale również dowiedzieć się wiele na temat jego stylu życia. Wszelkie niedoskonałości w obrębie oczu mogą świadczyć o niedosypianiu, godzinach spędzonych przed komputerem bądź o nieodpowiedniej pielęgnacji.

Często skupiamy się na dopieszczaniu własnego ciała, zapominając jednak o właściwej pielęgnacji twarzy, a szczególnie okolic oczu. Skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna i ma zdolność do nadmiernego przesuszania się. Ponadto narażona jest na wiele wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych i „pracę” mechaniczną, do której zaliczają się m.in. mrużenie oczu i ciągły ruch gałek ocznych. Nie chroni jej też warstwa lipidowa, co skutkuje stosunkowo szybkim pojawianiem się zmarszczek.  Aby zapewnić skórze oczu promienny wygląd, nie wystarczy zwykły krem nawilżający. Warto zainwestować w kosmetyki przeznaczone do stosowania konkretnie w tej strefie.

Kosmetyki pod oczy

Z reguły zdający egzamin krem do twarzy, nie sprawdzi się jako kosmetyk pod oczy, ponieważ jego konsystencja jest zbyt ciężka i sprawia, że skóra podlega rozciąganiu. W interesie każdej kobiety powinno być prawidłowe traktowanie obszarów wyjątkowo delikatnej skóry, dlatego wybierane do tego celu preparaty powinny być lekkie i znacznie łatwiejsze w rozprowadzaniu. Ponadto, kremy pod oczy nie zawierają substancji uczulających, stymulują syntezę kolagenu, redukują zmarszczki i wygładzają skórę.

Jeżeli naszym głównym celem jest pozbycie się zmarszczek, bardzo dobrze sprawdzi się krem z witaminą C, która poprawia napięcie skóry. Gdy dokuczają nam cienie i zasinienie pod oczami, dobrym wyborem również będzie specyfik z witaminą C, jednakże wzbogacony o witaminę K, kofeinę, zioła – po wielokrotnym stosowaniu naprawdę można uzyskać zadowalający efekt.

W celu ogólnego poprawienia stanu skóry warto także sięgnąć po specjalne maseczki zawierające algi, ekstrakt z kawioru, miłorzębu czy ogórka. Składniki te zagwarantują nam silne nawilżenie, wygładzenie i napięcie skóry oraz zredukują wszelkie przebarwienia.

NIEZWYKLE istotna kwestia

Tym, na co każda z nas powinna zwrócić szczególną uwagę jest demakijaż twarzy i oczu. Nie kładziemy się spać bez zmycia wszystkiego z twarzy. Nie rozpoczynamy dnia bez porannej toalety i odświeżenia. Warto wiedzieć, że skóra po nocy także jest zanieczyszczona i należy dokładnie przemyć ją żelem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności. Po przemyciu twarzy żelem, należy nałożyć tonik, następnie krem nawilżający i dopiero rozpoczynać makijaż. W przypadku demakijażu, nie należy stosować mleczka do tego przeznaczonego na całą twarz. Kosmetyk ten może ewentualnie posłużyć jako specyfik rozpuszczający tusz do rzęs i cienie do powiek.

Wcieranie mleczka w skórę twarzy jest równoznaczne z „obdarowywaniem” jej wszystkimi zanieczyszczeniami zebranymi w ciągu dnia, co z całą pewnością nie działa korzystnie. Podsumowując: żel, przede wszystkim żel do twarzy i dobry tonik. I… nie istnieje żadne wytłumaczenie usprawiedliwiające pominięcie wieczornej pielęgnacji skóry twarzy… w ogóle skóry. Nawet po imprezie warto jest położyć się spać kilka minut później, ale z oczyszczoną twarzą. Zaowocuje to na pewno lepszym snem, korzystniejszym wyglądem rano i zdrową cerą w przyszłości.

Krem pod oczy warto nakładać zarówno rano, jak i wieczorem. Dodatkowo, można przemywać oczy płatkami nasączonymi herbatkami sporządzonymi np. z kopru włoskiego, pietruszki, bławatka czy lipy. Zioła są nieocenionym elementem leczenia jakichkolwiek schorzeń i warto o tym pamiętać.

Niekorzystny wygląd może być spowodowany zbyt dużą ilością czasu spędzonego przed ekranem, niedoborem snu, ale również nieodpowiednim odżywianiem. Należy prowadzić zdrowy styl życia i pić dużo płynów. Warto też zrobić testy w kierunku wykrycia alergii czy zbadać predyspozycje do nadciśnienia, dzięki temu możemy bowiem dużo szybciej znaleźć przyczynę bezustannie napuchniętych oczu.

Gdy dużo pracujemy przy komputerze, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i przewietrzenie pomieszczenia, w którym przebywamy. Ponadto warto też sięgnąć po odpowiednie krople do oczu i zapewniać sobie krótkie, ale częste przerwy od pracy w celu zapewnienia odpoczynku narządowi wzroku.

Porady jak dbać o oczy

  1. W czasie zabiegów wykonywanych w okolicach oczu staraj się nie rozciągać skóry.
  2. Nie naciskaj nadmiernie na skórę podczas aplikacji kosmetyków.
  3. Zapewniaj skórze twarzy masaż palcami i delikatnie wklepuj kosmetyki.
  4. Aplikując na skórę preparaty trzymane wcześniej w lodówce zredukujesz cienie pod oczami i ewentualne opuchlizny.
  5. Na skórę twarzy i oczu w okresie letnim nakładaj kosmetyki z wysokim filtrem, ponieważ skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna i szczególnie narażona na szkodliwe działanie UV.

Źródło: http://medyczne.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]