Jak szybko zjeść zdrowy lunch w pracy?

0
872
zdrowy lunch w pracy

Praca często pochłania nas tak bardzo, iż nie mamy nawet czasu na zjedzenie drugiego śniadania czy lunchu. Wymagające zadania, czekający w kolejce klienci i oczywista niechęć do nadgodzin sprawiają, że wielu z nas woli przekąsić coś na szybko, by zaraz wrócić do obowiązków, niż zatrzymać się na dłuższą chwilę przy jedzeniu. Niestety, takie postępowanie zazwyczaj nie jest zdrowe, dlatego przygotowaliśmy pewną alternatywę.

Dlaczego jedzenie w pośpiechu jest niezdrowe?

Jedzenie w pośpiechu wiąże się z wieloma konsekwencjami dla naszego zdrowia. Przede wszystkim połykając duże kawałki, nie mamy czasu na prawidłowe zainicjowanie trawienia, co może spowodować późniejsze problemy żołądkowe. Jednocześnie, gdy chcemy zjeść coś “na szybko”, zazwyczaj sięgamy po nieodpowiednie dla nas produkty. Batoniki, ciastka, czy fast food są może smaczne i hamują głód, jednak nie wnoszą do naszego organizmu niezbędnych składników odżywczych. W efekcie szybko może przybyć nam kilogramów, a z kolei samopoczucie i ogólny poziom zdrowia zaczną spadać.

Zdrowy organizm za sprawą zdrowego żywienia

Nietrudno odgadnąć, że na poprawę kondycji organizmu największy wpływ ma jedzenie zdrowych, zbilansowanych posiłków. Powinny znaleźć się w nich owoce i warzywa, zdrowe tłuszcze (takie jak kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6), ryby i chude mięso, a z kolei warto unikać produktów wysoko przetworzonych i zawierających duże ilości węglowodanów.

Jednocześnie, w zależności od indywidualnych czynników, zdrowa dieta może przybierać bardzo różne formy. Czasami wymagane jest w niej ograniczenie pewnych składników, na przykład mleka, albo całkowite ich wyeliminowanie przy bardzo silnych reakcjach alergicznych. W takich przypadkach ułożenie sobie zdrowego jadłospisu do pracy może okazać się prawdziwym wyzwaniem, a przygotowywanie poszczególnych dań o dzień wcześniej na pewno będzie pochłaniało dodatkową ilość czasu.

Jeśli więc nie chcesz poświęcać na to czasu, mamy dla ciebie rozwiązanie, które sprawi, że będziesz jadł w pracy smaczne, zdrowe i idealnie dopasowane do twoich potrzeb posiłki.

Dieta pudełkowa specjalnie dla ciebie

Rozwiązaniem, o którym mowa, jest dieta pudełkowa. Jest to innowacyjny sposób odżywiania się, polegający na zamówieniu odpowiednio przygotowanego lunch-boxu do pracy. Może zostać dostarczony bezpośrednio do niej lub z samego rana do domu.

Zastanawiasz się, dlaczego dieta pudełkowa może być rozwiązaniem dla ciebie? Przede wszystkim zaoszczędzi twój cenny czas, ponieważ nie będziesz musiał poświęcać go na kupowanie produktów i przygotowywanie zbilansowanych posiłków, które nie zawsze są łatwe. Nie będziesz też musiał po drodze do pracy wskakiwać do sklepiku po przekąskę – po prostu wyjmiesz pudełko z lunchem i zjesz go wtedy, kiedy najbardziej będzie ci to odpowiadać.

Co więcej, dieta pudełkowa Wrocław – TIMCatering oferuje ci idealne dopasowanie posiłków do twoich własnych potrzeb. Możesz wybrać z gotowych diet, posiadający określoną ilość kalorii, albo zdecydować się na specjalistyczne menu, na przykład wegańskie lub eliminujące produkty, na które jesteś uczulony. Dzięki temu zawsze będziesz jadł dokładnie to, co chcesz i możesz!

[Głosów:0    Średnia:0/5]