Kiedy jest potrzebna pomoc neurologa?

0
901
Kiedy jest potrzebna pomoc neurologa

Nieprawidłowa praca mózgu i układu nerwowego może objawiać się na różne sposoby, dlatego może być potrzebny lekarz specjalista. Neurolog dysponuje obszerną wiedzą, dzięki której diagnozuje i leczy choroby związane z funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego oraz nerwów obwodowych. Jakie symptomy powinny wzbudzić niepokój?

Neurolog – zakres kompetencji

Neurologia jest ważną dziedziną medycyny, ale nie należy jej mylić z neurochirurgią. Lekarz specjalizujący się w neurologii nie wykonuje operacji. Zajmuje się schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych. Jeżeli pojawiają się nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu oraz rdzenia kręgowego, wówczas neurolog jest właściwym specjalistą, do którego należy się zgłosić. Diagnozuje i leczy, ale również doradza w kwestii profilaktyki. W razie konieczności zleca odpowiednie badania.

Niepokojące objawy, które należy zgłosić neurologowi

Warto obserwować swój organizm i wszelkie odchylenia od normy, szczególnie te dłużej trwające, konsultować z lekarzem. Aby odkryć przyczynę dolegliwości, należy zwrócić uwagę na objawy. W przypadku zaburzeń neurologicznych mogą być różne. Jeżeli nie chcesz czekać długo na wizytę w placówce państwowej, neurolog prywatnie przyjmie Cię w znacznie krótszym terminie i umożliwi szybkie podjęcie odpowiednich kroków w celu poprawy zdrowia. Do typowych objawów, z którymi należy zgłosić się do neurologa, należy osłabienie mięśni. Jeżeli musisz wkładać więcej wysiłku w poruszanie poszczególnymi częściami ciała lub np. tylko ręką czy nogą, konsultacja ze specjalistą jest konieczna. Osłabienie tego typu różni się od osłabienia i bólu mięśni po dużym wysiłku fizycznym. Mogą pojawiać się również skurcze i drżenie mięśni oraz zaburzenia czucia. Poznań jest miastem, w którym bez problemu uzyskasz pomoc neurologa także w przypadku szumów usznych, problemów z pamięcią i koncentracją, koordynacją ruchową oraz zawrotów głowy. Nie lekceważ nigdy problemów ze snem ani omdleń. Kontakt z neurologiem jest zalecany po wszelkiego rodzaju wypadkach samochodowych i innych, gdzie mogło dojść m.in. do urazu kręgosłupa.

Najczęstsze choroby neurologiczne

Choroby neurologiczne to naprawdę długa lista rozmaitych przypadłości o różnym podłożu. Gdy codzienne funkcjonowanie utrudnia ból promieniujący od dolnej części kręgosłupa oraz pośladka aż do stóp, to prawdopodobnie rwa kulszowa i lekarz neurolog może to potwierdzić oraz wdrożyć właściwe leczenie. Wśród często występujących chorób neurologicznych znajduje się również padaczka objawiająca się m.in. niekontrolowanymi drgawkami, a w niektórych przypadkach stanem nieświadomości, które dla otoczenia może być niezauważalne. Jeśli obawiasz się, że masz problemy neurologiczne, a mieszkasz w Poznaniu, skontaktuj się z lekarzem za pośrednictwem  https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/neurologia/. Doświadczeni lekarze pomogą również zdiagnozować i zalecą odpowiednią terapię w przypadku: stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, choroby Wilsona i pląsawicy Huntingtona. Pomagają osobom zgłaszającymi się z bólami głowy, miastenią oraz polineuropatią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]