Kroplówki zdrowotne

0
3013

Wlewy dożylne są najprostszym sposobem na dostarczanie niektórym pacjentom wody, leków i elektrolitów w przypadku niemożności ich dostarczenia drogą doustna. Kroplówki mają o wiele szybsze działanie, ponieważ substancje w nich rozpuszczone nie wymagają już rozbijania na drobniejsze cząstki w przewodzie pokarmowym. To szczególnie ważne w przypadku, gdy trzeba zadziałać szybko i skutecznie.

Jak działa kroplówka?

W specjalnym worku z tworzywa sztucznego umieszczony jest płyn z rozpuszczonymi w nim substancjami odżywczymi lub lekami o odpowiednim stężeniu. Za pomocą igły robi się pojedyncze wkłucie na dłoni lub przedramieniu pacjenta i zakłada wenflon. Przez to wkłucie za pośrednictwem drenu substancje z kroplówki spływają prosto do krwioobiegu pacjenta. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy pacjent wymaga szybkiego nawodnienia, które nie byłoby możliwe drogą doustną, w przypadku poważnych uszkodzeń przewodu pokarmowego albo gdy pacjent nie jest w stanie przyjmować nic doustnie.

Kroplówka w domu pacjenta

Kroplówki Gdańsk to bardzo indywidualna forma podejścia do pacjentów, którzy wymagają regularnych wlewów, a nie ma potrzeby, by byli hospitalizowani. Lekarze bardzo często sami podsuwają swoim pacjentom usługi pielęgniarskie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, jako rozwiązanie optymalne. Oszczędza to dojeżdżania na kroplówki do przychodni lub szpitala oraz stresu z tym związanego. Pacjent doświadcza we własnym domu profesjonalnej opieki pielęgniarskiej i otrzymuje niezbędną mu kroplówkę, bez konieczności zaprzestawania na godzinę, dwie lub dłużej swoich codziennych czynności.

[Głosów:2    Średnia:3/5]