Przerost warg sromowych mniejszych to jednostka chorobowa o której mówi się coraz częściej. Powoduje ona negatywne uczucia w zakresie ich wyglądu, a także nieprawidłowości w zakresie zdrowia intymnego, samopoczucia i jakości życia seksualnego. Wówczas rozwiązaniem jest plastyka warg sromowych mniejszych czyli labioplastyka.
Na czym polega labioplastyka?
Jest to zabieg, dla pań, które zmagają się z problemem jakim jest przerost warg sromowych mniejszych. Wynika to z uwarunkowań osobistych, ponieważ każda kobieta posiada własny kształt warg, jednak wskazuje się, że gdy ich długość od podstawy wynosi więcej niż 5 cm – mówi się o przeroście.
Przerost warg sromowych to poważny problem dla wielu kobiet. I nie dotyczy to jedynie estetyki okolic intymnych, ale normalnego funkcjonowania na co dzień. Zbyt duże wargi powodują ból, otarcia, a także infekcje intymne. Stanowią również powód do kompleksów, wstydu oraz trudności w zakresie życia seksualnego. W skrajnych sytuacjach powodują nawet rezygnację ze współżycia.
Od czego zależy wygląd warg sromowych?
Na wygląd i formę warg sromowych ma wpływ wiele czynników, takich jak:
– uwarunkowania genetyczne, co powoduje, że część kobiet rodzi się już z dużymi wargami sromowymi;
– naturalny poród, który może skutkować deformację w obrębie krocza. Dzieje się tak, kiedy lekarz decyduje się na nacięcie okolic intymnych podczas porodu;
– przewlekłe infekcje intymne;
– terapia hormonalna przebywa w młodym wieku z użyciem estrogenów i androgenów;
– masturbacja;
– intymny piercing;
– niektóre pozycje seksualne, które naciągają wargi sromowe.
Niezależnie od przyczyny przerostu warg – możliwa jest operacja, która pozwala przywrócić im estetyczny kształt.
Zabieg labioplastyki warg sromowych
Zabieg polega na zmniejszeniu warg sromowych. Używa się do tego skalpela lub lasera. Zabieg laserowy jest znacznie mniej inwazyjny, przez co też chętniej wybierany. Laser nie uszkadza tkanek w takim stopniu jak skalpel, a ponadto powoduje, że czas gojenia się jest znacznie krótszy. Kolejną zaletą jest fakt, że trwa krócej, a ponadto istnieje mniejsze ryzyko, że pojawią się po nim blizny pooperacyjne.
Zastosowanie lasera posiada także tę zaletę, że stymuluje produkcję nowego kolagenu, co powoduje, że tkanki są bardziej elastyczne.
Zabieg nie trwa długo – średnio do około godziny. Wykonuje się go w nieczuleniu miejscowym, a zaraz po nim pacjenta może udać się do domu. Przez następne ok. 6 tygodni należy zrezygnować ze stosunków seksualnych, by doszło do pełnej regeneracji tkanek.
Po więcej informacji ze świata medycyny estetycznej odwiedź blog https://skorna.pl