Wszystko co należy wiedzieć o zabiegu epilacji laserowej

0
1661

Epilacja laserowa szturmem podbiła serca kobiet na całym świecie, zabieg ten natychmiast został doceniony co przełożyło się na jego bezzwłoczne wprowadzenie w ofertę usług gabinetów kosmetycznych. Jakie korzyści niesie ze sobą epilacja laserowa? Czy wszyscy mogą zdecydować się na tę metodę usuwania zbędnego owłosienia?

Czym jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa potocznie nazywana jest zabiegiem trwałego usuwania owłosienia, który wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia emitującego wiązki laserowe, które dostając się w głąb skóry trwale uszkadzają mieszki włosowe, czego następstwem jest zniwelowanie odrastania niechcianego owłosienia. Metoda ta jest bezbolesna, szybka a efekt długotrwały – utrzymuje się nawet do roku!
Ilość sesji zabiegów epilacji laserowej ustosunkowana jest do indywidualnych cech pacjenta, w niektórych przypadkach ostateczny efekt uzyskać można już po 8-10 zabiegach.

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej

Choć zabieg epilacji laserowej jest bezbolesny i w pełni bezpieczny to niestety nie wszyscy chętni mogą z niego skorzystać. Przeciwwskazaniami do jego wykonania jest:

– ciąża i okres laktacji,

– choroba nowotworowa,

– epilepsja (padaczka),

– infekcja i ogólne osłabienie organizmu,

– aktywne stany zapalne skóry w miejscu planowanego zabiegu,

– terapia hormonami.

Pamiętaj, że wykluczając przeciwwskazania wzrasta bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu!

Skuteczność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Tym właśnie cechować powinno się profesjonalne urządzenie przeznaczone do epilacji laserowej. Jednym z nich jest funkcjonalny laser The Epi Lab, o którym więcej przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej https://epilabpolska.pl/.
Laser The Epi Lab opatentowany został w oparciu o najnowszą technologię, gdzie zastosowano hybrydowe połączenie laserów o dwóch długościach fal: 810 nm oraz 950 nm. Dzięki temu laser świetnie sprawdzi się w przypadku osób o skórze wykazującej dużą nadwrażliwość na działanie wiązki lasera. The Epi Lab umożliwia również leczenie grzybicy paznokci, fotoodmładzanie skóry a także usuwanie zmian potrądzikowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]