Masaż dla dwojga – wspólny relaks

0
2098

Zbliża się rocznica ślubu lub urodziny ukochanego/ukochanej, a Ty wciąż nie masz prezentu dla drugiej połówki? Pomysły na prezenty się wyczerpały, a Ty chciałbyś podarować bliskiej osobie coś naprawdę wyjątkowego i oryginalnego? Masaż dla dwojga może okazać się strzałem w dziesiątkę. To relaksujące i przyjemne doświadczenie pozwoli oderwać się od szarej rzeczywistości.

1. Ceremoniał pozwalający się odprężyć

Wspólna wycieczka do spa lub wyjście do profesjonalnego salonu masażu pozwala spędzić trochę czasu we dwoje, w przyjemnej atmosferze i kojących okolicznościach. Na miejscu doświadczymy spokojnej muzyki, relaksującego zapachu i przyjaznych rąk, które ukoją nasze zmysły. Należy zrelaksować się i poddawać chwili.

2. Jaki masaż wybrać?

Rynek oferuje nam wiele różnorodnych technik masażu, które idealne są dla par. Masaż dla dwojga musi być jednak wyjątkowy i niezapomniany, dlatego warto przed wyborem zapoznać się z propozycjami, by wybrać najbardziej pasujący dla pary.

a) Masaż relaksacyjny. To jeden z podstawowych masaży, oferowanych przez fachowców. Masaż relaksacyjny odpręża, znosi napięcie nerwowo-mięśniowe i psychiczne. Masaż ten wykonuje się spokojnie i rytmicznie, używając łagodnych technik. Taki rodzaj masażu niweluje stres u par i wprawia w naprawdę dobry nastrój.

b) Masaż czekoladowy. To połączenie relaksacyjnego masażu, który odbywa się płynną czekoladą lub kosmetykami o zapachu czekolady. Jest on bardzo aromatyczny i stymulujący każdą część ciała. Masaż ten dodatkowo zostawia skórę nawilżoną i pachnącą. Taki wspólny rytuał odpręża i pozwala zapomnieć się na chwilę.

c) Masaż świecą. Ten masaż również działa na wszystkie zmysły. Polega na rozgrzaniu świecy, która topiąc się wytwarza aromatyczny olejek, który wmasowuje się w ciało. Ten rodzaj masażu również często wybierany jest przez pary, które wspólnie delektują się pięknym zapachem oraz delikatnymi ruchami, które masażysta wykonuje podczas zabiegu.

Masaż dla dwojga to świetna propozycja na spędzenie wspólnego miłego popołudnia lub wieczoru. Powyższe rodzaje masażu to tylko część propozycji, które oferuje rynek parom. Warto przez zabiegiem dokładnie skonsultować z masażystą, o jaki masaż i jakich partii ciała nam chodzi. Masaż dla dwojga to również świetna okazja, by zadbać o ciało, nawilżyć je, ujędrnić i wzmocnić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]