Celem mikrodermabrazji diamentowej jest poprawienie funkcjonowania skóry, zabieg pomaga uporać się z wieloma specyficznymi problemami.
Wiele kosmetyczek poleca zabieg mikrodermabrazji diamentowej ponieważ, jest on w pełni bezpieczny a przede wszystkim skuteczny, można przyjąć, że jest alternatywą dzisiejszej medycyny estetycznej.
Urządzenie do mikrodermabrazji
Mikrodermabrazja jest to zabieg w rodzaju peelingu mechanicznego. Mechanizm urządzenia oparty jest na specjalnych głowicach, ich końcówki pokryte są kryształkami naturalnego diamentu (stąd nazwa). Końcówki wykorzystywane są przez bardzo długi czas, ponieważ są bardzo trwałe. Sam zabieg jest to bezinwazyjne ścieranie warstwy rogowej naskórka. Zabieg należy kontrolować przez cały czas wizualnie i reagować na każde niepożądane reakcje skóry.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polega nie tylko na usuwaniu górnej warstwy naskórka. Istotne jest również to co dzieje się podczas zabiegu w warstwie podstawowej, to tam dochodzi do tworzenia nowych, pełnowartościowych komórek, które zastąpią komórki uszkodzone. Zmiany zachodzą również w skórze właściwej, to tutaj dochodzi do aktywowania kolagenu i elastyny, co wpływa na efekt końcowy zabiegu. Rezultaty zabiegu będą widoczne już po pierwszym jego wykonaniu. Poprawa będzie widoczna przede wszystkim w kolorze skóry, stopniu jej wygładzenia, napięcia i elastyczności.
Wykonywanie zabiegu mikrodermabrazji
Zabieg mikrodermabrazji polega na przyłożeniu do skóry odpowiednio dobranej głowicy, kolejno należy przesuwać głowicą po złuszczonej części twarzy, bardzo ważne jest aby kontrolować podciśnienie. Urządzenie dostosowane jest do tego aby osoba wykonująca zabieg mogła dostosowywać swoje ruchy (długie i powolne, bądź krótkie i szybkie). Jest to bardzo istotne ponieważ dzięki temu mamy możliwość kontroli nad ilością usuwanych komórek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, na jego wykonanie musimy przeznaczyć od 30 do 45 minut.
Cały zabieg powinien wykonywany być z zachowaniem wszelkich norm higieny i bezpieczeństwa pracy, przede wszystkim osoba wykonująca zabieg powinna go wykonywać w rękawiczkach jednorazowych. Jest to bardzo ważne, gdyż klient podczas zabiegu zostaje pozbawiony tzn. płaszcza ochronnego za czym idzie jest narażony na więcej czynników zewnętrznych.
Profesjonalny sprzęt do mikrodermabrazji
Zabieg rozpoczyna się od indywidualnego dostosowania podciśnienia oraz rodzaju głowicy. Powinien się on rozpocząć od niskiego podciśnienia, stosuje się to w celu przyzwyczajenia się pacjenta do odczuć związanych z zabiegiem oraz w celu obserwacji reakcji skóry na tą czynność. Jeśli skora przy niskim ciśnieniu staje się różowata należy kontynuować cały zabieg na tym ciśnieniu jednakże jeżeli nie wykazuje żadnej reakcji można spokojnie podnieść ciśnienie. Sytuacja może się zdarzyć w szczególności jeśli klientem jest osoba o skórze naczyniowej, przy której należy zachować szczególną ostrożność.
Używając wyspecjalizowanych płynów, po zabiegu należy dokładnie zdezynfekować głowice urządzenia. Nie wolno stosować głowic, które nie uległy wcześniejszej dezynfekcji u kolejnego pacjenta. Bardzo istotny jest również zakaz stosowania głowic, które są uszkodzone, takie głowice mogą uszkodzić skórę na której wykonywany jest zabieg.
Wskazania i przeciwskazania w wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji
Zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest przede wszystkim w przypadku występowania trądziku pospolitego, blizn po trądzikowych oraz zanikowych, wszelkich przebarwień skórnych i innych uszkodzeń posłonecznych (w tym również dekolt). Ponadto stosuje się go w przypadku występowania łojotoku, suchości skóry, zaskórników.
Wskazaniem są również rozszerzone pory, szorstki zrogowaciały naskórek a także rozstępy. Zabieg kierowany jest również dla ludzi którzy pragną odmłodzić swoją skórę i zlikwidować zmarszczki szczególnie te wokół oczu, ust i szyi.
Pomimo tak wielu wskazań, oraz pozytywnych skutków zabiegu są również sytuacje w których nie powinno się stosować zabiegu. Zabieg jest zakazany w szczególności gdy u osoby, która ma być mu poddana występuje zakażenie wirusowe tj. brodawki, opryszczka bądź bakteryjne np. gronkowiec. Przeciwskazaniem jest również zakażenie grzybicze, mi. Trądzik krostkowy bądź różowaty.
Jak w większości tego typu zabiegów również i w tym odradza się wykonania zabiegu w przypadku występowania nowotworu w szczególności nowotworu skóry. Co ważne i istotnie zabieg może być wykonywany u klientek, które są w ciąży, nie ma on wpływu na dziecko. Jak przed każdym zabiegiem warto wszelkie wątpliwości skonsultować z lekarzem dermatologiem bądź kosmetyczką, powinni oni posiadać niezbędną wiedzę, która pozwoli uniknąć ewentualnych powikłań po zabiegu.
Przygotowanie do zabiegu mikrodermabrazji
Skóra powinna być dokładnie przygotowana do zabiegu, poprzez wykonanie demakijażu i całkowite osuszenie powierzchni na której stosowany będzie zabieg. Ponadto osoba, na której zabieg jest wykonywany powinna na około 5-7 dni przed jego wykonaniem unikać wszelkich kremów do depilacji, wosku oraz innych preparatów służących do peelingu.
Źródło: https://maxmedik.pl/392-mikrodermabrazja-diamentowa