Na czym polega system teleradiologii?

0
2073
Na czym polega system teleradiologii?

Od niedawna w Polsce funkcjonuje system teleradiologii, który został stworzony na potrzeby bardzo wymagającego rynku usług medycznych. Każdego dnia w Polsce wykonywanych jest setki, a nawet tysiące badań obrazowych. Aby proces przeprowadzania tych badań i oczekiwania na ich wyniki mógł być przyspieszony, stworzono systemy teleradiologiczne, które obecnie wykorzystuje coraz większa liczba placówek w Polsce i na świecie.

Diagnostyka obrazowa, taka jak RTG, tomograf, czy inne tego typu badania, pozwala na wczesne wykrycie wielu zmian w obrębie tkanek miękkich i twardych organizmu, i tym samym zapobiec wielu powikłaniom. Wczesne wykrywanie tych zmian może przyspieszyć proces zdrowienia pacjenta, a zatem nic dziwnego, że lekarze prowadzący często zlecają takie badania. Niestety, czas oczekiwania na takie badanie może być dość długi, ponieważ skomplikowana jest nie tylko procedura jego przeprowadzenia. Brakuje wykwalifikowanego personelu, który jest w stanie wykonać takie badanie oraz przeprowadzić jego fachowy opis. To właśnie z tym problemem radzi sobie teleradiologia. Jest to system umożliwiający cyfrowe przesyłanie obrazu z takich badań do specjalnych stacji teleradiologicznych usytuowanych w różnych krajach świata. Pracujący w takich stacjach specjaliści w trybie pilnym (do 1,5 godziny) lub w trybie normalnym (do 24 godzin) wykonują i przesyłają prawidłowy opis takiego badania.

Dzięki teleradiologii wiele placówek medycznych jak na przykład http://www.eurodiagnostic.pl/oferta/teleradiologia może zaoszczędzić na wykwailifikowanym personelu, a pacjenci nie muszą długo oczekiwać na wynik swojego badania. To z kolei przyspiesza zdecydowanie czas konsultacji lekarskiej i możliwości wdrożenia odpowiedniego leczenia u pacjenta. Dzięki profesjonalnemu opisowi badania, wykonanemu przez specjalistów z dziedziny radiologii i medycyny, lekarz prowadzący może uzyskać bardzo dokładny wynik badania, który posłuży mu do postawienia właściwej diagnozy i zaordynowania leczenie. Zdecydowanie, teleradiologia jest systemem, który słusznie zdobywa coraz większą popularność w wielu placówkach medycznych na całym świecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]