Nauka w służbie zdrowych stóp

0
2246

Kurzajki dawniej leczono w najprzeróżniejszy sposób. Specjalne wyciągi, światło księżyca, wywary to tylko nieliczne z wielu metod, jakie stosowano. A odciski? Na nie nikt nie zwracał uwagi, traktując je jako jeden z wielu problemów. Taki sposób myślenia niestety pozostał do dnia dzisiejszego, Rzadko kiedy dbamy o nasze stopy, myśląc, że i tak to nie ma sensu. Tymczasem rzeczywistość wygląda nieco inaczej…

Odciski i kurzajki – czym są spowodowane?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, skąd w zasadzie biorą się te przykre dolegliwości. Otóż kurzajki to efekt zagnieżdżenia się wirusa HPV. Kto go może złapać? Niestety każdy z nas. Do jego rozwoju predysponują wszelkie otarcia naskórka na stopach, pęknięcia, podrażnienia itp.

Skąd się biorą natomiast odciski? Najczęściej przyczyną ich powstania jest niewygodne obuwie. Wiele kobiet na pewno nie raz po nocy spędzonej na wysokich obcasach nazajutrz miało odciski. Czasem one znikają po ustaniu ucisku, czasem jednakże się utrzymują i wówczas warto je zlikwidować.

Konsekwencje kurzajek i odcisków

Po co je likwidować? Otóż zarówno kurzajki, jak i odciski zazwyczaj powodują ból. Czasem nawet przestajemy go odczuwać, ponieważ uczymy się chodzić inaczej – wtedy jednak źle rozkładamy ciężar na stopie, co powoduje powstanie deformacji. Oprócz bólu kurzajki i odciski źle wyglądają – nie możemy już założyć sandałek i cieszyć się pięknymi stopami.

Podolog – lekarz dla stóp

Co zatem warto zrobić? Otóż idealnym rozwiązaniem jest wizyta u podologa! Kto to jest? Jest to lekarz, który zajmuje się właśnie stopami. Dzięki swojemu wykształceniu spojrzy na każdą dolegliwość kompleksowo – w ten sposób również będzie leczył. Jak znaleźć podologa? Najlepiej jest skorzystać w tym celu z wyszukiwarki podolodzy.pl!

Leczenie kurzajek i odcisków

Jak wygląda taka pierwsza wizyta? Otóż wówczas na pewno lekarz podolog ustali, co dokładnie jest przyczyną i jaka terapia będzie najskuteczniejsza. Pamiętajmy jednakże, że im szybciej zgłosimy się do lekarza, tym krótsze i skuteczniejsze będzie nasze leczenie. Nie warto zatem zwlekać – trzeba pokonać wstyd i umówić się na wizytę!

[Głosów:1    Średnia:5/5]