Wybór podkładu – do rodzaju i tonacji skóry

0
3190

Znalezienie podkładu idealnie dopasowanego do typu i koloru naszej skóry zawsze zajmuje sporo czasu. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele markowych produktów tj. podkłady L’Oreal True Match, które występują w wielu różnych odcieniach, jednak aby dobrać ten najbardziej właściwy, wcześniej musimy troszkę poeksperymentować, wypróbowując przynajmniej kilka różnych odcieni takiego kosmetyku.

Warto pamiętać, że idealnie dobrany podkład powinien pasować do naszej karnacji, w innym przypadku stworzy widoczną gołym okiem maskę, która zamiast odmłodzić, raczej nas postarzy i sprawi, że będziemy wyglądać mniej atrakcyjnie niż na to zasługujemy. Na co zatem zwrócić uwagę szukając najlepszego podkładu? Czy patrzymy tylko na markę produkty i jego odcień, a może powinniśmy przyjrzeć się również innym właściwościom takich kosmetyków?

Podkład a rodzaj skóry

Kluczową sprawą dla znalezienia podkładu, który w idealny sposób będzie dopasowany do naszej karnacji jest wcześniejsze, dość precyzyjne określenie posiadanego przez nas rodzaju skóry. Gdy to zrobimy, szukamy odpowiedniego kosmetyku. Takim kosmetykiem mogą być wspomniane już wcześniej podkłady L’Oreal True Match lub inne markowe kosmetyki do makijażu. Ważne jedynie, by pasowały one do określonego typu skóry. Inne podkłady stosujemy do skóry suchej, inne do cery tłustej. Innych podkładów potrzebować będzie dziewczyna o cerze mieszanej, a innych dziewczyna z cerą naczyniową. Jeśli prawidłowo określisz rodzaj swojej skóry, łatwiej będzie Ci znaleźć kosmetyk, który pozwoli zamaskować drobne niedoskonałości natury i wykonać makijaż, który Cię odmłodzi, dzięki któremu Twoja cera stanie się bardziej gładka, a Ty bardziej atrakcyjna.

Do skóry suchej szukamy podkładów o działaniu nie tylko matującym, ale i nawilżającym. Jeśli masz tłustą cerę, najlepszym wyborem będzie podkład beztłuszczowy. Tego typu podkłady zalecane są również dziewczynom z cerą mieszaną, często określaną jako skóra normalna. W przypadku cery wrażliwej i naczynkowej, warto wybierać podkłady bezzapachowe, zawierające jak najmniej substancji drażniących, które mogą potęgować reakcje alergiczne, przez co sam makijaż stanie się mniej efektywny, a nawet szkodliwy. W przypadku każdego wymienionego typu cery, podkłady L’Oreal True Match mogą być tym, czego akurat potrzebujesz. Wystarczy tylko znaleźć konkretny produkt odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom.

Podkład a kolor skóry

Dobrze dobrany podkład nie powinien zmieniać naturalnego koloru Twojej twarzy. Dlatego wśród wspomnianych już wcześniej podkładów L’Oreal True Match znajdziesz dziewięć różnych tonacji – kolorów, dzięki czemu dopasowanie koloru podkładu to naturalnego koloru twarzy staje się znacznie prostsze. Podkład nałożony na twarz powinien być zbliżony do naturalnego kolorytu cery, zlewać się z nią. Od maskowania wszelkich istniejących niedoskonałości tj. zmarszczki, blizny, poszerzone pory, rozszerzone lub spękane naczynka, różnego rodzaju wypryski i inne zmiany skórne jest korektor, a nie podkład. Podkład w kolorze skóry, czyli w odpowiedniej tonacji może mieć odcień lekko żółty lub odcień delikatnie różowy. Ten pierwsze podkłady powinny wybierać dziewczyny o cerze w tonacji ciepłej, te drugie dziewczyny o cerze w tonacji zimnej.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]