Olejki do pielęgnacji twarzy – jakie wybrać, by nie żałować?

0
980
Olejki do pielęgnacji twarzy

Olejki do pielęgnacji twarzy wykorzystywane są w celu poprawienia najważniejszych parametrów cery. Tradycja ich stosowania sięga daleko w głąb historii – do czasów, gdy powszechny dostęp do kosmetyków był ograniczony, a ludzie musieli sami wytwarzać środki do pielęgnacji swego wyglądu. Obecnie, olejki stosuje się jako kosmetyki samodzielne, a także składniki innych kosmetyków wykorzystywanych w codziennej higienie. Jeśli zastanawiasz się – jaki rodzaj olejki do pielęgnacji twarzy warto wybrać, poniżej udzielamy kilku praktycznych porad i podpowiedzi.

Olejki do pielęgnacji twarzy – naturalne, dobroczynne, sprawdzone

W dużym uproszczeniu – olejki do twarzy wywołują działanie podobne do kremów. Ponadto, często wykorzystywane bywają w towarzystwie innych kosmetyków – podczas bardziej skomplikowanych rytuałów oczyszczających. Wówczas, wspomagają i uzupełniają ich działanie.

Jeśli zastanawiasz się po jaki rodzaj olejku warto sięgnąć – należy pamiętać przede wszystkim o jednej zasadzie. Chodzi o unikanie olejków nierafinowanych i sięganie po te, które były tłoczone na zimno. Są one zdecydowanie bogatsze w pożądane składniki odżywcze, niż ich gorszej jakości odpowiedniki. Ponadto, nie wywołują reakcji alergicznych, dlatego wykorzystywane są przez osoby o wrażliwiej skórze.

Skład olejków do pielęgnacji twarzy – co powinno się w nim znaleźć?

Olejki do pielęgnacji twarzy wysokiej jakości to te, w których składzie znajdują się najkorzystniejsze substancje. W przypadku cery mieszanej, tłustej i trądzikowej, wymienić należy choćby kwas linolowy, kwas linolenowy oraz kwas gamma-linolenowy. Dla cery suchej polecamy olejki tworzące ochronną warstwę na jej powierzchni – czyli te, w których składzie znajdują się kwasy: oleinowy, stearynowy, mirystynowy, arachidowy, laurynowy lub palmitynowy.

Olejki do pielęgnacji twarzy – w jakim opakowaniu?

Należy wybierać te olejki, które przechowywane są w pojemnikach o ciemnym kolorze. Choć może się to wydawać nieistotne, ma jednak bardzo duże znaczenie. Pojemniki takie hamują szkodliwy wpływ promieni słonecznych, które doprowadziłyby to zbyt szybkiego rozkładania się poszczególnych składników. Jeśli więc zależy ci, by olejek nie stracił swego dobroczynnego działania w ciągu kilku tygodniu po zakupie, polecamy wybierać te w opakowaniach ciemnych.

Warto również wybierać te kosmetyki, które dawkujemy za pomocą specjalnej pipety lub innego, precyzyjnego aplikatora. Pozwala to na ograniczenie kontaktu olejków z powietrzem, które mogłoby doprowadzić do innych niepotrzebnych reakcji chemicznych – na przykład utleniania. Po otworzeniu, olejki należy przechowywać w lodówce, co pozytywnie wpłynie na ich użyteczność i przydatność.

Olejki do twarzy – gdzie i jak kupować?

W olejki do twarzy możesz zaopatrzyć się zarówno w drogeriach stacjonarnych jak i w sklepach internetowych. Niezależnie jednak od miejsca, w którym poszukujesz sprawdzonych i skutecznych olejków, warto zwracać szczególną uwagę na wspomniane wyżej – skład oraz rodzaj opakowania.

Ponadto, warto wybierać olejki zwierające w swoim składzie kwasy tłuszczowe – takie jak omega-6 oraz omega-9, witaminy (zwłaszcza E, D lub C) oraz związki fenolowe.

Stosując olejki, uzbrój się w cierpliwość. Choć ich używanie potrafi zdziałać cuda, na efekty te trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka tygodni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]