Sole do kąpieli – poradnik w zakupie

0
912
Sole do kąpieli

Sole do kąpieli to kosmetyk, który szczególnie chętnie używają amatorzy i amatorki długich, rozgrzewających sesji w wannie. Wówczas, dodanie do wody odrobiny soli kąpielowych możemy wywołać różnoraki korzystny wpływ. Sole bowiem działają na nas relaksująco – uwalniają przyjemną dla nosa woń, która wprawia nas w błogi stan. Ponadto, sole dostarczają korzystnych składników naszej skórze, która po takiej kąpieli jest lepiej odżywiona. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem soli do kąpieli – poniżej udzielamy kilku praktycznych porad.

Sole do kąpieli – po jaki rodzaj warto sięgnąć?

Sól do kąpieli to świetny pomysł dla osób pragnących urządzić sobie domowe spa. Wybór konkretnego rodzaju soli ma jednak duże znaczenie, bowiem znaleźć możemy wiele produktów, różniących się zarówno składem, formą jak i sposobem działania. Po jakie sole do kąpieli sięgamy najczęściej?

Przede wszystkim należy wymienić sól himalajską. Jest dość charakterystyczna ze względu na jej lekko różowe ubarwienie, odróżniające ją od innych typów soli. Sól himalajska jest szczególnie zalecana do stosowania w przypadku osób cierpiących na różnego typu choroby skórne oraz stawów – na przykład reumatyzm. Ponadto, pomaga w walce z bólami kręgosłupa, tak często występującymi we współczesnym społeczeństwie. Oprócz tego sól himalajska łagodzi podrażnienia znajdujące się na powierzchni skóry oraz przyspiesza jej procesy regeneracyjne.

Sól z Morza Martwego to hit ostatnich sezonów. Jest to sól wyjątkowo bogata w minerały oraz korzystne dla zdrowia mikroelementy. Po rozpuszczeniu w wodzie sól będzie oddziaływać na naszą skórę regenerująco oraz odkażająca. Szczególnie warto zaopatrzyć się w sól z Morza Martwego, do której dodano składniki aromatyczne naturalnego pochodzenia.

Sól Epsom zawiera w swoim składzie wyjątkowo dużo magnezu. Jest to składnik, który z łatwością wypłukujemy z naszego organizmu za pomocą codziennie spożywanych kawy lub herbaty. Dlatego sól Epsom to idealny pomysł, by uzupełnić jego braki. Magnez ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie, odczucie zmęczenia oraz prawidłowe działanie układu nerwowego. Po kąpieli z solą Epsom poczujemy się naenergetyzowani oraz wyjątkowo odświeżeni.

Sól do kąpieli – jak stosować i po jaką sięgać?

Jeśli poszukujesz soli do kąpieli wysokiej jakości – podpowiadamy, że warto sięgać po te, w których znajdują się wyłącznie naturalne składniki. Warto wybierać te, w których „dodatkami aromatycznymi” są naturalne płatki kwiatów, fragmenty suszonych owoców lub susz ziołowy. Ponadto, dobrze jeśli w ich składzie znajdują się takie elementy jak selen, lit, jod, żelazo, wapń oraz cynk. Takie kosmetyki do kąpieli to wybór optymalny.

Sole do kąpieli mają najczęściej postać kuli. Ich użycie jest wyjątkowo proste. Wystarczy napełnić wannę gorącą wodę, a następnie – umieścić w niej wybraną przez nas kulę. Nie musimy poddawać ją żadnym dodatkowych czynnościom – wraz z upływem czasu kula sama będzie się powoli rozpuszczać, uwalniając swoje dobroczynne składniki. W trakcie tego procesu kule mogą wydawać delikatnie syczące dźwięki oraz uwalniać zawarte w nich zapachy, za które odpowiadają substancje aromatyczne. Po kąpieli z solami nasza skóra będzie naprężona i jędrna, a umysł zrelaksowany i spokojny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]