Perfumy damskie – jak znaleźć te najlepsze?

0
2037

Zapach to bardzo silny bodziec. Dlatego też każda kobieta dba o to, aby znaleźć jak najładniejsze perfumy, które otoczą ją delikatnym czarem i aurą tajemnicy… Jednak jak uzyskać tak wspaniały efekt?

Odpowiedni wybór perfum damskich

Podstawą jest dobranie perfum do nas – do naszego stylu ubierania się, charakteru, skóry. Przede wszystkim zatem warto zorientować się, perfumy jakiej grupy będą dla nas najbardziej odpowiednie. Klasyczne pasują do silnych i pewnych siebie kobiet, drzewne – kreatywnych i chodzących własnymi ścieżkami, kwiatowe – do romantyczek, cytrusowe- do kobiet energicznych zaś orientalne – do tajemniczych. Następnie warto poczytać kilka opisów perfum z danej grupy, różniących się głównymi składnikami, wybrać się do drogerii i wypróbować dane perfumy. Pamiętajmy tylko, aby odczekać trochę i zobaczyć, czy dane perfumy na pewno długo będą się trzymały.

Taniej, jeszcze taniej…

Czasami jednak może się okazać, że podobają nam się dość drogie perfumy damskie. Co możemy w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim warto poszukać w Internecie przeróżnych promocji. dobrze jest także sprawdzić, jakie składniki mają dane perfumy, a może uda nam się znaleźć tańsze perfumy damskie o podobnym składzie, których zapach także będzie nam odpowiadał.

Inne na dzień, inne na noc

Pamiętajmy także o tym, że powinnyśmy stosować inne perfumy damskie w ciągu dnia a inne na specjalne okazje np. na wieczorowe wyjścia. Te pierwsze powinny być delikatniejsze, w żadnym wypadku nie mogą „odurzać”. Drugie zaś, czyli perfumy na noc mogą mieć głębszy zapach.

Odpowiednie stosowanie

Ważne jest także właściwe stosowanie perfum damskich. Niestety niektóre panie mają przykre tendencje do pryskania siebie zbyt dużą ilością perfum – zdecydowanie efekt jest kiepski. Pamiętajmy, że lepiej zastosować małą ilość perfum, ale w miejscach, w których tętniące naczynia biegną powierzchownie pod skórą, przyczyniając się do rozprowadzania zapachu. Takie miejsca to np. zgięcia nadgarstków, za uszami czy pod kolanami.

[Głosów:3    Średnia:5/5]