Perfumy zamiast antyperspirantu – czy można stosować je zamiennie?

0
4243
Perfumy zamiast antyperspirantu – czy można stosować je zamiennie?

Antyperspirant i perfumy to nie jest to samo! Chociaż może się to wydawać zaskakujące, wiele osób nie do końca rozróżnia ich działanie, przyjmując, że skoro oba kosmetyki pachną, nie ma różnicy w ich stosowaniu. Dowiedz się, czy faktycznie można używać ich zamiennie i czym się różnią perfumy od antyperspirantu.

Perfumy zamiast antyperspirantu?

Powodów, dla których wiele osób zamiast po antyperspirant sięga po perfumy, jest dość dużo. Część z nich nie widzi różnicy, sądząc, że oba po prostu maskują swoim zapachem nieprzyjemną woń potu. Wiele osób, zwłaszcza stosujących antyperspiranty w sprayu, uważa, że to, co na siebie rozpyli, nie ma większego znaczenia. Na dodatek sporo z nich uważa, że antyperspirant rozprowadzany tylko pod pachami zostawia ślady na ubraniach. Temu można jednak szybko zapobiec, sięgając po antyperspirant chroniący ubrania.

Stosowanie perfum zamiast antyperspirantu jest zdecydowanie złym pomysłem i nie można stosować tych produktów zamiennie. Perfumy nie mają żadnego działania chroniącego przed potem. Co prawda są dość intensywne, mocno pachną i przez to lekko „zasłaniają” zapach perfum, nie znaczy to jednak, że rozwiązują problem.

Działanie antyperspirantu

Zadaniem antyperspirantów nie jest maskowanie nieprzyjemnej woni potu. Część z nich, zwłaszcza tych w sprayu, nadaje ciału zapach, który faktycznie będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. Ich zadaniem jest jednak przede wszystkim zapobieganie wydzielaniu się potu. Najnowsze antyperspiranty zawierają mikrocząsteczki, które pochłaniają kropelki. Mają także działanie antybakteryjne, sprawiające, że nieprzyjemna woń jest po prostu niewyczuwalna. Dzięki temu skóra pod pachami nie robi się mokra, a ty możesz czuć się zawsze świeżo i komfortowo.

Element zapachowy jest tylko dodatkiem. Działanie antyperspirantu pod tym względem jest najczęściej o wiele delikatniejsze niż perfum i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć zapachy. Perfumy służą do tego, żeby nadać ciału ulubioną woń, która utrzyma się przez cały dzień. Jeśli jednak nie zastosujesz jakiejś blokady dla potu, przez ulubiony zapach od razu zaczną się przebijać jego nieprzyjemne, ostre tony.

Antyperspirant chroniący ubrania

Nieprawdą jest także to, że lepiej zastosować perfumy, ponieważ nie pozostawiają żadnych śladów. Delikatna skóra pod pachami potraktowana perfumami na alkoholu… nie jest to najlepszy pomysł. Poza tym możesz zdecydować się na antyperspirant chroniący ubrania. Będzie tak dyskretny, że na odzieży z pewnością nie zostaną żadne ślady.

Antyperspirant chroniący ubrania zawiera innowacyjne formuły, które sprawiają, że na żadnym materiale nie zostanie ślad. Taki kosmetyk szybko się wchłania i jeśli zastosujesz go prawidłowo, nie ma powodu do obaw, że nie zadziała. Antyperspirant chroniący ubrania, obojętnie w jakiej formie, nie pozostawia śladów nawet na ciemnych tkaninach.

[Głosów:11    Średnia:2.7/5]