Rodzaje odżywek do rzęs. Która jest najlepsza?

0
2213

Czy wiedziałaś, że rzęsy też się starzeją i z roku na rok obniża się ich potencjał wzrostu? W pewnym momencie niezbędna jest odżywka do rzęs dla wzmocnienia i przyspieszenia ich wzrostu. Wybór może jednak okazać się trudny.

W dobie nieograniczonych możliwości, jakie daje kosmetologia, możemy skorzystać z naprawdę wielu metod regeneracji i upiększania rzęs. Przedłużanie, lifting, trwała na rzęsy i inne zabiegi to jedna droga. Wiąże się jednak z ryzykiem, że delikatne włoski po pewnym czasie będą zbyt obciążone sztucznymi rzęsami i środkami chemicznymi.

Najlepsze wyjście z tej sytuacji to systematyczna, codzienna pielęgnacja rzęs specjalnie przeznaczonymi do tego kosmetykami. Najlepszy sposób na piękne rzęsy – odżywka do rzęs.

KTÓRA ODŻYWKA DO RZĘS JEST NAJLEPSZA?

Odżywka do rzęs z pędzelkiem

Bez dwóch zdań najlepsza opcja to regularne stosowanie profesjonalnego serum. Znaczenie ma tutaj jednak aplikator, który musi ułatwiać stosowanie. Dlaczego dużo skuteczniejsze są odżywki do rzęs z pędzelkiem? Przede wszystkim dlatego, że cienki pędzelek ułatwia nałożenie serum bezpośrednio u nasady rzęs, dzięki czemu szybciej dostaje się ono do cebulek. Skraca się czas działania, ale również minimalizujemy w ten sposób ilość użytego produktu, czyli będzie wystarczał on na zdecydowanie dłużej.

Odżywka do rzęs w formie maskary

Wady tego rozwiązania są wypisane akapit wyżej. Odżywka do rzęs w maskarze może mieć oczywiście takie samo działanie, jak serum w eyelinerze, ale sposób aplikacji ma tutaj ogromne znaczenie. Szczoteczka do rzęs nie jest wygodnym aplikatorem dla płynnej odżywki.

Odżywka do rzęs w olejku

Zawsze, kiedy pada pytanie o to, co jest najlepsze na wzmocnienie rzęs, pojawia się olej rycynowy. To jeden z najtańszych naturalnych olejków, którego wcieranie sprawia, że cebulki się regenerują, odżywiają i lepiej funkcjonują. Prawdopodobnie to olej rycynowy był inspiracją do stworzenia odżywek do rzęs w olejku – mają one lżejszą formułę, ponieważ łączą w sobie różne oleje tak, jak np. ozonowane serum do rzęs z 4 olejami (abisyńskim, rycynowy, herbacianym i z baobabu). Warto pamiętać, że oleje mogą sklejać i obciążać delikatne włoski.

Odżywka do rzęs w tubce

Skoro istnieje tusz do rzęs w tubce, to czemu miałoby nie być takiego serum? Odżywka do rzęs w tubce jest do kupienia, ale to najrzadziej wybierana forma. Z prostej przyczyny: kremowe produkty bardzo niewygodnie nakłada się na delikatne, krótkie i cienkie włoski. Ze względu na swoją konsystencję słabiej się wchłaniają, gorzej działają, a nawet mogą sklejać rzęsy i im szkodzić.

[Głosów:3    Średnia:3/5]