Serum do twarzy – czy jest odpowiednie dla każdego typu skóry?

0
2491
Serum do twarzy - czy jest odpowiednie dla każdego typu skóry?

Serum do twarzy to produkt, który wykazuje zbliżone działanie co krem. Różnica polega na tym, że serum ma bardziej skoncentrowany skład. Dzięki temu dociera do głębszych warstw i struktur skóry, a co za tym idzie jego działanie jest intensywniejsze i skuteczniejsze. Dowiedz się o innych korzyściach serum do twarzy i sprawdź, czy jest to produkt odpowiedni do każdego typu skóry!

Serum do twarzy – najlepszy kosmetyk pielęgnacyjny

Serum to produkt dedykowany do pielęgnacji skóry twarzy. Bardzo często porównywany jest do kremu, ponieważ jest przeznaczony do tego samego celu, a mianowicie do pielęgnowania twarzy. Serum jednak znacznie różni się od kremu. Przede wszystkim składem i nie chodzi wcale o to, że zawiera lub nie zawiera danych substancji, ale o to, że skład ten jest zdecydowanie bardziej skoncentrowany. Serum posiada bowiem więcej składników aktywnych, które mają moc docierania do głębszych warstw i struktur skóry. Dzięki temu, pielęgnacja twarzy, bazująca na serum jest skuteczna, efektywna i gwarantuje zauważalną poprawę jej kondycji zdrowotnej.

Czy każdy może stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy to produkt nie tylko skuteczny i wykazujący intensywne działanie względem poprawy kondycji skóry. To również kosmetyk bardzo uniwersalny. Można go stosować bez względu na typ skóry (normalna, sucha, tłusta, mieszana) oraz na wiek. W kwestii wieku, zaznacza się jednak dolną granicę jego aplikowania, która wynosi 25 lat. Ważne jest tylko, aby rodzaj serum dopasować do problematyki skóry i związanymi z tym potrzebami. Serum do twarzy zaleca się stosować szczególnie osobom, które:

  • borykają się z suchością skóry, skłonnością do jej przesuszania czy też ze spierzchnięciem, które szczególnie doskwierają zimą;
  • oczekują skutecznej przeciwzmarszczkowej pielęgnacji, która jednocześnie opóźni i złagodzi proces starzenia się skóry;
  • walczą z różnymi niedoskonałościami skóry, np. przebarwieniami po trądziku lub bliznami.

Perfekcyjna skóra na wyciągnięcie ręki

Na rynku kosmetycznym, jak i wśród dermokosmetyków jest wiele różnych odmian serum do twarzy. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie jego rodzaju do wieku oraz potrzeb skóry. To bardzo ważna kwestia, ponieważ tylko właściwie dobrane serum, wykaże swoją skuteczność względem kondycji zdrowotnej skóry. Przykładem serum, które zasługuje na uwagę, jest Skoncentrowane serum udoskonalające Skin Perfection L’Oréal Paris. Produkt ten gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry, widoczną redukcję zaczerwienień, wygładzenie oraz miękkość twarzy. Innowacja serum Skin Perfection polega na starannie opracowanym składzie, wzbogaconym w molekułę LR2412 (odpowiedzialną za kompleksową poprawę kondycji skóry) oraz kwas LHA (eliminujący przebarwienia i wygładzający powierzchnię skóry).

Serum i krem do twarzy. Razem czy osobno?

Serum do twarzy można stosować samodzielnie, jednak skuteczność tego produktu wzrośnie podczas gdy będzie on aplikowany wraz z kremem do twarzy. Warto zadbać, aby zarówno serum, jak i krem, miały to samo przeznaczenie i właściwości. Wówczas siła działania tych produktów będzie podwójna, co wpłynie na znaczną poprawę kondycji skóry. Jeśli zdecydowałaś się na stosowanie i serum, i kremu, pamiętaj, aby na początku zaaplikować serum, a dopiero później krem. Taka kolejność sprawi, że składniki aktywne i czynne biologicznie, które znajdują się w serum dotrą do wnętrza skóry, a naniesiony krem wzmocni ich działanie oraz na odwrót – serum nasili pielęgnacyjny wpływ kremu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]