Sportowy look na co dzień

0
2430
Sportowy look na co dzień

Jednym z najbardziej popularnych aktualnie modowych trendów jest styl sportowy zakładany na co dzień. Nie ma się czemu dziwić gdyż z dzisiejszym naciskiem na zdrowy i sportowy styl życia, wzrosło zapotrzebowanie na podkreślanie tego trendu także w ubiorze codziennym.

Wiele topowych marek posiada w swoich kolekcjach linię ubrań dla aktywnych, najczęściej łączoną z innymi stylami, na przykład tzw. „sport casual”. Jest to nowoczesne i mocno ułatwiające rozwiązanie dla ludzi prowadzących intensywny tryb życia. Sportowy look na co dzień daje możliwość elastycznego przejścia z siłowni do biura, z treningu na uczelnie czy wieczorny wypad na miasto ze znajomymi. Bez względu na to jak wygląda plan naszego dnia, kierując się pewnymi zasadami, możemy jednocześnie wyglądać zjawiskowo i pozostać aktywnymi przez cały dzień.

Odzież sportowa nie tylko na trening

Sport casual to łączenie sportowego stylu z tym codziennym. Przykładowo, legginsy i termoaktywny T-shirt w wyrazistym kolorze zestawiony z czarną skórzaną kurtką lub kamizelką z kapturem z futerkiem (w zależności od panujących warunków atmosferycznych) sprawia, że czujemy się nie tylko wygodnie i komfortowo, ale także stylowo. „Warstwowy” wygląd zapewnia większe pokrycie i jest kluczem przebicia się sportowej odzieży treningowej do codziennego stylu.

Dodatkową zaletą sportowych ubrań jest ich niezwykle wysoka jakość. Materiały z których są produkowane, za główny cel mają wchłanianie potu podczas treningów, a także dawanie poczucia swobody ruchu podczas wykonywanych ćwiczeń. Dlatego też czy to w czasie jazdy na rowerze po parku czy biegania po sklepach z dziećmi, sportowy look daje nam niesamowite poczucie komfortu.

Żadna stylizacja nie będzie kompletna bez akcesoriów i dodatków. Zestawienie naszyjnika, eleganckiego zegarka i pary okularów przeciwsłonecznych do „sport casual” mogą skutecznie dorzucić wyrazistości całej stylizacji. W przypadku kobiet, tenisówki do sukienki czy spódnicy to absolutny hit! Dodatki sprawdzają się we wszystkim, należy je tylko umiejętnie skompletować z resztą stroju.

Biorąc udział w uroczystościach takich jak wesele czy chrzciny połączenie stylu sportowego z elegancją byłoby karygodną pomyłką. Wydaje się to być oczywiste, jednakże nie dla wszystkich. Należy mieć na uwadze, że nie wszystkie okazje przeznaczone są na tego typu ubiór. Przed skompletowaniem odpowiedniej stylizacji należy przemyśleć dokąd zmierzamy i czy nasz sportowy casual będzie pasującym do tej okazji strojem.

Nowoczesna odzież sportowa

Nasze ubrania treningowe stają się coraz modniejsze.  Projektanci biorą pod uwagę to, że miłośnicy biegania czy jogi, poszukują stroju, który zaprowadzi ich prosto z treningu na miasto bez konieczności zmiany stroju. Jeśli ktoś, kto identyfikuje się jako osoba inwestująca we własny styl, nowoczesny „sport casual” stanowi wyjątkowe i ciekawe wyzwanie. To już nie tylko powyciągane, szare dresy. To niezliczona ilość barw i wzorów, elementów garderoby i dodatków, które można integrować z innymi stylami i łączyć w niesamowicie oryginalne stylizacje. To możliwość zabawy modą, która ma na celu ułatwić nam nasz aktywny tryb życia.

Źródło: Red is Bad – Bluzy patriotyczne

[Głosów:1    Średnia:5/5]