Liny do ćwiczeń. Brzmi groźnie?

0
2754
Liny do ćwiczeń. Brzmi groźnie?

Jeśli zależy Ci na wyrzeźbieniu swojego ciała, ale nie chcesz spędzać kilku dni na trenowaniu każdego mięśnia z osobna, liny do ćwiczeń to rozwiązanie dla Ciebie. Dzięki nim nie tylko uprzyjemnisz sobie codzienne treningi, ale także – a może przede wszystkim – niewielkim wysiłkiem osiągniesz formę, której pozazdrości Ci każdy „stary wyjadacz” z siłowni.

Liny do treningu to wynalazek stary jak świat, jednak minęło trochę czasu nim ten świat się do niego w pełni przekonał. Dzisiaj jest to narzędzie popularne niemal wszędzie gdzie spojrzymy. Z pomocą lin hollywoodzkie gwiazdy szybko wracają do formy po kolejnych, wymagających rolach, a pracownicy wielkich korporacji traktują je jako idealną odskocznie od godzin spędzonych przy biurku. Nie dziwne – rozwiązanie to oszczędza wielu godzin spędzonych na siłowni, w zamian za tylko nieco intensywnego wysiłku. Ile to już razy, przymierzając się do ćwiczeń, ogarniało Cię przerażenie mnogością form i sposobów na powiększenie masy mięśniowej, a w efekcie polepszenia własnej sylwetki? Co gorsze – każde z tych „wspaniałych rozwiązań”, zapewniało Ci rozwój tylko pojedynczych mięśni, bez nadziei na holistyczny rozwój o którym tak bardzo wszyscy marzą. Reakcją na tę mnogość informacji jest zazwyczaj szybkie zwątpienie i rezygnacja z dbania o własne ciało i zdrowie. Czy warto tak szybko sobie odpuszczać? A gdyby było coś co nie tylko sprawi, że nasz trening będzie łatwiejszy, ale także przyjemniejszy?

To proste jak… sznurek

Rzeczywiście – w ćwiczeniach z linami nie ma wielkiej filozofii. Jednym z przykładowych ćwiczeń jest falowanie: weź do obu rąk po jednej z lin, połóż ich większą część na ziemi i zacznij je energicznie, na przemian, podrzucać. Tak, aby kawałkami odrywały się od powierzchni, zdając się na niej „falować”. To ćwiczenie wzmacniające mięśnie rąk i pleców, dzięki któremu wreszcie przybiorą one pożądaną przez Ciebie formę. Co więcej, możesz łączyć ćwiczenia ze sobą i sprawić, żeby w tym samym czasie pracowało dla Ciebie niemal całe ciało. Inne przykłady ćwiczeń z linami, znajdziesz po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła ”liny do ćwiczeń”. Bajecznie proste, prawda?

A kiedy te efekty?

Efekty ćwiczeń na linach zobaczysz tak szybko jak przy okazji innych, standardowych ćwiczeń. Różnica polega jednak na tym, że zamiast jednego, w tym samym czasie wytrenujesz całą partię mięśni. Początki mogą być trudne; nie zrażaj się tym. Jak przy każdym treningu, należy mierzyć siły na zamiary – przetrenowanie się sprawi, że nie tylko odpokutujesz ćwiczenia bólem mięśni, ale także szybko spadnie Ci motywacja do utrzymania swoich planów treningowych. Jeśli będziesz stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń, masz gwarancję, że pójdzie za tym wzrost przyjemności z codziennego ruchu oraz ogromna satysfakcja. W końcu dbasz o swoją formę.

Jestem na tak. Gdzie mam szukać lin do ćwiczeń?

Dobrej jakości liny do ćwiczeń znajdziesz w sklepach sportowych. Szczególnie warte polecenia są w tym przypadku sklepy internetowe, gdzie znajdziesz o wiele bogatszy asortyment tych produktów, niż w sklepie stacjonarnym. Będziesz też w stanie szybko zapoznać się ze szczegółowymi opisami produktów, bez potrzeby wypytywania o nie pracowników sklepu, którzy niekoniecznie muszą się na tych produktach znać. Nie ma więc na co czekać – chłopaki, dziewczyny: za liny!

Źródło: New Level Sport – Sklep sportowy online

[Głosów:1    Średnia:5/5]