Tomografia zębów w Łodzi

0
775
Tomografia zębów w Łodzi

Tomografia zębów to bardzo bezpieczna metoda diagnostyczna. Dzięki niej można dokładnie ocenić stan uzębienia. Jest powszechnie stosowana za wyjątkiem kobiet w ciąży. W ich przypadku jest to zakazane.

Tomografia komputerowa ma za zadanie szczegółowe pokazanie stanu jamy ustnej. Dzięki swej wszechstronności wykorzystywana jest w stomatologii. Bardzo dobrze sprawdza się podczas ustalania dokładnego planu leczenia kanałowego i implantologicznego. Wyniki badania mogą być odtwarzane wielokrotnie na dowolnym komputerze.

Tomografia zębów w Łodzi jest bardzo powszechnie stosowana. Jest ona niezbędna przed planowanym leczeniem implantologicznym. Umożliwia bardzo dokładną liczbę, jakość i objętość kości niezbędnej do wszczepienia implantu zębowego. Dzięki tomografii można wybrać odpowiednią wielkość implantu, co zdecydowanie skraca czas zabiegu chirurgicznego. Także ryzyko ewentualnych powikłań jest ograniczone. W trudnych przypadkach leczenia kanałowego tomografia zębów jest idealnym rozwiązaniem. Stosowana jest także w przypadku odnalezienia dodatkowego kanału w korzeniu zęba, a także przy ustalaniu lokalizacji złamanego narzędzia. Swoje zastosowanie ma także w:

– diagnostyce chorób stawu skroniowo-żuchwowego
– diagnostyce zatok szczękowych
– diagnostyce procesów patologicznych występujących w obrębie tkanki kostnej żuchwy oraz szczęki.

Z tomografii korzystają również chirurdzy.

Badania tomograficzne pomagają w ustaleniu:

– próchnicy,
– zmian nowotworowych,
– zmian i torbieli i innych.

Tomografia zębowa wykonywana jest za pomocą coraz to nowych aparatów. Wiele z nich wykorzystuje zaawansowane algorytmy obliczeniowe, dzięki którym można skorygować zniekształcenia na obrazie, które powstają na skutek nieusuwalnych, metalowych implantów. Bardzo popularne w stomatologii w ostatnim czasie stały się tomografy stożkowe. Podczas jednego obrotu lampy o 360 stopni wokół głowy pacjenta, uzyskuje się obraz 3D. Detektory w tym czasie rejestrują od 300 do 600 obrazów. W ten sposób powstaje trójwymiarowy obraz. Tomografia 3D nosi nazwę CBCT.

RTG zębów Łódź pozwala na obszerną diagnostykę niezbędną do prawidłowego leczenia. Najnowsze urządzenia stosowane w gabinetach prześwietlają zęby w wysokiej rozdzielczości i niewielkim promieniowaniu. Skuteczne leczenie wymaga określenia źródła problemu. Również w profilaktyce wczesnego wykrycia chorób jamy ustnej, badanie tego typu jest wręcz obowiązkowe. W przypadku zmian próchnicowych diagnozując je w odpowiednim czasie, unikniemy poważnych następstw. Cyfrowe aparaty rentgenowskie zastąpiły tradycyjne klisze RTG. W celu wychwycenia dużej liczby szczegółów podczas badania, oprogramowanie cyfrowe jest podłączone do pantomogramu oraz innych urządzeń radiologicznych.

Na stronie https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/tomografia-3d-rtg/ znajdziesz bardzo szeroki zakres oferty gabinetu z Łodzi. W ostatnim czasie gabinet został wyposażony w wszechstronny system obrazowania radiologicznego Carestream CS 9600 #D. Pacjent otrzymuje zdjęcie CD oraz opcję edytowania i zapisywania wszelkich zmian.

[Głosów:0    Średnia:0/5]