Wkładki, majtki, pampersy – wybierz produkt adekwatny do twoich potrzeb!

0
1495
Wkładki, majtki, pampersy – wybierz produkt adekwatny do twoich

Problem nietrzymania moczu jest zjawiskiem powszechnym, które dotyka coraz więcej osób, nie tylko ludzi starszych. Przyczyn utraty kontroli nad pęcherzem jest wiele, jednak za każdym razem, bez względu na rodzaj czynnika odpowiedzialnego za problem niekontrolowanego oddawania moczu, dolegliwość ta jest tak samo uciążliwa dla pacjenta. Zazwyczaj jest też źródłem wstydu i lęku przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji. Powrót do pełnej sprawności – o ile w ogóle jest możliwy – wymaga czasu i zastosowania szeregu działań, w tym również rehabilitacji. W tym długotrwałym procesie poza stosowaniem zalecanej przez lekarza terapii równie ważne jest zapewnienie choremu maksymalnego poziomu komfortu, co pozwoli poprawić jego samopoczucie i przyspieszyć powrót do zdrowia. W tym celu niezastąpione są wkładki, majtki, pampersy przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu

Sposoby na nietrzymanie moczu

Pojęciem nietrzymania moczu tak naprawdę określa się każdorazowe mimowolne, a więc odbywające się poza naszą świadomością, upuszczenie nawet kilku kropel moczu. Jednak w praktyce problem z niekontrolowanym oddawaniem moczu przez wiele osób jest bagatelizowany, zwłaszcza jeśli ma on charakter przejściowy lub dotyczy upuszczania niewielkich ilości moczu, np. podczas kichania lub kasłania. Tymczasem wystąpienie pierwszych, na pozór mało istotnych objawów może wskazywać na osłabienie siły mięśni dna miednicy, które – jeśli ulegnie pogłębieniu – może w znacznym stopniu przyczynić się do niemal całkowitej utraty kontroli nad pęcherzem.

Mając na uwadze możliwość wystąpienia poważnych konsekwencji zdrowotnych, warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Właściwa diagnoza lekarska i uzależniony od niej rodzaj terapii to jedyny skuteczny sposób na pokonanie problemu nietrzymania moczu. Im wcześniej zostaną podjęte odpowiednie działania, tym większa szansa na powrót do pełnej sprawności.

Artykuły higieniczne na nietrzymanie moczu

Nie zawsze szybka konsultacja medyczna jest gwarancją na szybki powrót do zdrowia. Tak też jest w przypadku problemu nietrzymania moczu. Zdarza się, że powrót do odzyskania kontroli nad pęcherzem jest długotrwały. W związku z tym, że objawy towarzyszące dolegliwości mogą mocno utrudniać codzienne funkcjonowanie, w czasie terapii warto korzystać z artykułów higienicznych, które pozwolą zwiększyć zakres odczuwanego komfortu. Należą do nich produkty dedykowane osobom zmagającym się z problemem nietrzymania moczu – wkładki, majtki, pampersy.

Każdy z tych produktów zapewnia wysoki stopień chłonności, dzięki któremu wilgoć jest bezpośrednio wchłaniana do wewnątrz, co zapewnia przyjemne uczucie suchości w każdej sytuacji. Wkładki przeznaczone są dla osób z tzw. kropelkowym nietrzymaniem moczu. Doskonale chronią bieliznę przed przeciekaniem niewielkich ilości moczu. Dyskretnie i skutecznie zabezpieczają przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem. Miękkie i przyjazne dla skóry, nie wywołują podrażnień.

Podobnie jak majtki, pampersy dla dorosłych dedykowane są osobom, u których dochodzi do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu. Stanowią skuteczną ochronę w przypadku osób przewlekle chorych, które ze względu na swój stan zdrowia zmuszone są przebywać w pozycji leżącej przez długi czas. Poza wysokim stopniem wchłaniania nieprzyjemnych zapachów, produkty te za sprawą miękkich i przepuszczających powietrze materiałów ograniczają ryzyko odparzeń i podrażnień skóry. Dostępne w różnych rozmiarach, idealnie dopasowują się do sylwetki pacjenta. Wszystkie produkty można przetestować, korzystając z bezpłatnych próbek.

Bibliografia:

1.            Drabczyk R. Nietrzymanie moczu. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/57804,nietrzymanie-moczu. Data dostępu: 11.07.2019 r.

[Głosów:0    Średnia:0/5]