Wrastające paznokcie – jakie zabiegi można wykonać w gabinecie podologicznym we Wrocławiu?

0
1394
Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie często powstają na przykład w wyniku urazów oraz chorób. W mniej zaawansowanym stadium można sobie poradzić z tym problemem za pomocą zabiegu, który koryguje kierunek wzrostu paznokcia. W skrajnych przypadkach konieczna jest operacja chirurgiczna.

Kto może mieć problem z wrastającymi paznokciami?

Przyczyny wrastających paznokci we Wrocławiu mogą być różne. W dodatku na tę chorobę może zachorować dosłownie każdy, niezależnie od wieku. Czasami wystarczy, że zbytnio będziesz skracał paznokcie, skaleczysz się albo przytrafi Ci się jakiś uraz paznokcia. Do przyczyn wrastających paznokci można również zaliczyć noszenie zbyt ciasnych butów, które uciskają palce stóp.

Jakie mogą być jeszcze powody tej dolegliwości?

Poza tymi, które zostały już wcześniej wymienione, warto wspomnieć jeszcze między innymi o nadwadze oraz o nieleczonej grzybicy. Do gabinetu podologicznego, który znajdziesz na stronie: www.podologicznygabinet.pl, powinny się również udać osoby, które mają jakiekolwiek deformacje stóp.

Jakie zabiegi mogą być pomocne w leczeniu wrastających paznokci?

Jeżeli mówimy o początkowej fazie zaawansowania choroby, to pomocny będzie tutaj dobrze wykonany zabieg pedicure, który pomoże przywrócić właściwy kształt płytek paznokciowych. Można też zastosować tamponowanie, które polega na założeniu specjalnego opatrunku.

A co robić, gdy już masz silne dolegliwości bólowe?

Wtedy zwykła wizyta u kosmetyczki już w niczym nie pomoże. Musisz koniecznie pójść do podologa lub do chirurga. Może on założyć na przykład rurki korygujące wrastający paznokieć. Mają one kształt rynny, którą nasuwa się na krawędź paznokcia. Dzięki temu skóra wokół chorego paznokcia jest chroniona przed naciskiem. Płytka paznokciowa po jakimś czasie zaczyna rosnąć tak jak powinna.

Jaka jest cena takiego zabiegu?

Dobrze jest zapytać specjalisty, jak długo rurka powinna pozostać na paznokciu, ponieważ w każdym przypadku ten czas jest trochę inny. Jeżeli chodzi o koszt takiego zabiegu, to ceny zaczynają się od 30 zł. Jednak trzeba tutaj jeszcze doliczyć koszty wizyt kontrolnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]