Wyrazisty makijaż oczu na imprezę – jak go wykonać?

0
3442
Wyrazisty makijaż oczy na imprezę – jak go wykonać?

Na imprezę wiele pań decyduje się na wyrazisty makijaż oczu, który podkreśli ich spojrzenie. Tu można nieco zaszaleć i kolorystycznie, i ilościowo. Mile widziane są także makijażowe eksperymenty, których raczej się unika, robiąc codzienny make-up. Czy pięknie podkreślone oczy można mieć jedynie po wizycie u wizażystki? Okazuje się, że nie. Wystarczy kilka prostych trików, trochę czasu i chęci, by zyskać oszałamiający make-up.

Wychodząc na imprezę każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco i przyćmić wszystkie inne uczestniczki zabawy. Nie ma więc co się dziwić, że wyrazisty makijaż oczu, jest dla wielu pań „imprezowym must have”. Okazuje się, że wcale nie ma konieczności wizyty u makijażystki przed wieczornym wyjściem, fajny make-up można z powodzeniem zrobić samodzielnie. Wystarczą chęci i trochę czasu.

Króluje smoky eyes

Wyrazisty makijaż oczu to najczęściej smoky eyes, czyli z angielskiego „przydymione oczy”. Stylem tego make-upu jest właśnie mocne zaakcentowanie oczu i podkreślenia spojrzenia. Zazwyczaj do jego wykonania używa się ciemnych cieni w kolorze czerni i szarości, które są ze sobą skontrastowane, aczkolwiek wiele pań stawia tu na inne, znacznie odważniejsze rozwiązania kolorystyczne, takie jak granaty, fiolety itp. Dobrze wykonany smoky eyes doskonale podkreśla kolor tęczówki oraz kształt oczu. Co ciekawe, wbrew panującej opinii – smoky eyes jest dość prosty w wykonaniu.

Wyrazisty makijaż oczu krok po kroku

Wyrazisty makijaż oczu jest rewelacyjnym dopełnieniem eleganckiej sukienki czy imprezowego stroju. Aby go wykonać, potrzebujemy przede wszystkim cienie (podstawowy kolor, perłowy i jasny matowy oraz jeden ciemniejszy od podstawowego, który będzie z nim kontrastował). Przygotować należy kredkę do oczu, korektor, bazę pod cienie i tusz do rzęs.

Na początek należy nałożyć korektor lub bazę pod cienie, jeśli ją mamy. Wówczas make-up będzie znacznie trwalszy. Następnie sięgamy po jasny cień, może być z połyskującymi drobinkami i rozcieramy go w kąciku oka. Potem wybieramy matowy odcień i aplikujemy na górną powiekę, pod łukiem brwiowym. Taki zabieg sprawia, że oko wydaje się optycznie większe.

Następnie w ruch idzie czarna kredka, rysujemy kreskę tuż nad linią rzęs i lekko ją rozcieramy. Wówczas będzie się wydawało, że rzęs jest znacznie więcej. Jeśli nie mamy wprawionej ręki, można kreskę rysować kropeczkami i potem rozcierać. Wyrazisty makijaż oczu to przede wszystkim odpowiedni cień. Nakładamy go na całej powiece ruchomej, tak by nie zamalować kącika. Następnie sięgamy po kolor, który będzie z nim kontrastował i aplikujemy na zewnętrzną część powieki, pośrodku lekko rozcieramy oba cienie, by barwy się połączyły. Na koniec tuszujemy dokładnie rzęsy bądź przyklejamy kępki rzęs.

[Głosów:1    Średnia:5/5]