Z jakiego materiału kupić maseczkę, aby chronić się przed wirusami?

0
1040
Maseczki ochronne

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, w związku z czym w każdym miejscu przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. W dzisiejszych realiach zapas profesjonalnych jednorazowych maseczek chirurgicznych niezbędny jest personelowi medycznemu, Ty natomiast możesz sięgnąć po równie skuteczne maseczki ochronne wielorazowego użytku. Z jakiego materiału kupić maseczkę, aby chronić się przed wirusami?

Maseczki ochronne – na co zwrócić uwagę?

COVID -19 z dnia na dzień przybiera na sile i wprowadzane kolejne ograniczenia budzą w części z nas negatywne emocje. Mimo restrykcji trzeba pamiętać, że maseczki ochronne w przestrzeni publicznej to obok dystansu społecznego najważniejszy element profilaktyki przed zakażeniem. W trosce o zdrowie musimy wspólnie zwracać baczną uwagę na to, jak chronić siebie i innych.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaką kupić maseczkę, aby chronić się przed wirusami, wiedz że do wyboru masz maseczki ochronne jednorazowe i wielokrotnego użytku. Pierwsze przeznaczone są obecnie dla personelu medycznego, po dezynfekcji lub praniu nie zachowują swoich właściwości. W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzają się maseczki wielorazowe, które jednocześnie chronią noszącego i pozostałe osoby. W zależności od kraju produkcji spotkasz się z różnymi oznaczeniami masek ochronnych. W Europie maski wielokrotnego użytku oznaczono symbolami FFP1, FFP2 i FFP3. Pierwsze zapewniają ochronę przed szkodliwymi cząsteczkami w 80%, drugie w 94%. Maski z oznaczeniem FFP3 chronią przed wirusem w 99%.

Z jakiego materiału kupić maseczkę antywirusową?

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia doskonałą funkcję spełniają maski wykonane z materiału. Bardzo dobrą ochroną są maseczki ochronne bawełniane, które stanowią skuteczną barierę między czynnikami zewnętrznymi a błonami śluzowymi. Produkty tego rodzaju możesz uszyć sam, maseczki bawełniane kupisz też na https://ohzuza.com. Znajdziesz tam szeroki wybór masek wielokrotnego użytku z certyfikatem jakości Oeko-Tex, który gwarantuje wysoki standard wykonania produktów tekstylnych i włókienniczych. Ergonomiczny krój maseczek z bawełny dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, co zapewnia komfort i wygodę noszenia.

WHO wskazuje, że dobrze, aby maseczka ochronna uszyta została z trzech warstw materiału. Najlepiej jeśli warstwa wewnętrzna maseczki to bawełna, materiał hydrofilowy, który łatwo chłonie wilgoć.

Jak używać masek ochronnych wielorazowych?

Niezależnie od tego jakiego rodzaju maseczkę nosisz na co dzień, zwróć uwagę na jej prawidłowe użytkowanie. Przed każdorazowym założeniem maseczki ochronnej na twarz umyj dokładnie lub zdezynfekuj ręce. Nie dotykaj wewnętrznej strony maseczki, chwytaj jedynie za zaczepy na uszy. Zwróć uwagę, czy maseczka dobrze przylega do twarzy, tak by pomiędzy skórą a tkaniną nie było wolnej przestrzeni. Po użyciu wypierz maseczkę antywirusową w pralce, najlepiej w temperaturze 60 stopni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]