Zadbaj o usta: 6 prostych sposobów

0
4655
Zadbaj o usta: 6 prostych sposobów

Piękne usta to jeden z symboli kobiecości. Są małe i duże, niewinne i kuszące, pociągnięte bezbarwnym błyszczykiem lub ciemną pomadką. Większość przedstawicielek płci pięknej marzy, aby mieć piękne, pełne i zmysłowe usta wodzące na pokuszenie panów. Najlepiej w stylu jakieś gwiazdy Hollywood czy jednej z najbardziej znanych celebrytek na świecie. Czy poświęcamy im należytą uwagę? Czy zajmujemy się ich pielęgnacją tak jak na to zasługują? Czy dbamy o nie? Bo drogie panie, piękne usta to nie tylko dobranie do nich drogiej pomadki czy modnego błyszczyku, one wymagają odrobiny pielęgnacji. Oto kilka prostych sposobów!

Proste kroki do pięknych i zadbanych ust

Nasze usta są delikatne i bardzo wrażliwe stąd wymagają z naszej strony pielęgnacji. Należy je chronić przez mrozem, silnym wiatrem oraz dużym nasłonecznieniem. Bardzo łatwo można doprowadzić je do przesuszenia czy popękania. Warto więc zwrócić uwagę na kilka prostych sposobów, które pomogą nad zadbać o kondycję i świetny wygląd ust.

6 prostych sposobów na piękne usta

  1. Gimnastyka ust – Tak, zapewne dla niektórych kobiet może to brzmieć dziwnie lub nawet zabawnie, ale uwierzcie: tak jak ciało potrzebuje gimnastyki by dłużej zachować dobrą kondycję i atrakcyjny wygląd, tak samo potrzebują tego nasze wargi. Wystarczy regularnie poświęcić temu zabiegowi kilka minut przed lustrem. Szeroko otwieramy i poruszamy ustami, tak samo jak przy wymowie polskich samogłosek. Jest to ćwiczenie na mięśnie okalające wargi. Regularnie wykonywane pomoże nam uniknąć przedwczesnych lub zbyt dużych zmarszczek poprzecznych oraz opadnięciu kącików ust. Chyba każda z nas marzy jak najdłużej zachować młody i zdrowy wygląd, prawda?
  2. Nie robimy tak zwanych dziubków i nie palimy papierosów – przyczynia się do pojawiania się tak zwanych zmarszczek palacza, które objawiają się na twarzy przy ustach w postaci małych poprzecznych kresek. Przede wszystkim ładny wygląd i zdrowie!
  3. Odżywcze i nawilżające kremy – nie zapominamy o tym, że nasze usta wymagają nawilżenia. Naskórek jest tutaj bardzo delikatny, łatwo się przesusza i pęka. Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych kremów oraz preparatów typu serum o właściwościach nawilżających, wygładzających, kojących czy liftingujących.
  4. Peeling i maseczka – usta to bardzo delikatna część naszego ciała. Do złuszczania naskórka polecamy użycie zwykłej szczoteczki do zębów. Na rynku można znaleźć wiele preparatów w formie sztyftu czy żelu służących jako peelingi. Po ich zastosowaniu należy odpowiednio nawilżyć usta, najprostszym sposobem jest nałożenie warstwy wazeliny kosmetycznej.
  5. Ochrona – naskórek na ustach potrzebuje w ciągu dnia warstwy ochronnej, która go nawilży, ochroni przed działaniem silnego wiatru i mrozu, przed działaniem promieni UV, a także zachowa odpowiednią wilgotność. Najprostszym sposobem jest zaopatrzenie się w leczniczą pomadkę ochronną. Na rynku dostępne są te bezbarwne lub te zostawiające minimalny kolor. Większość takich pomadek zawiera substancje nawilżające, kojące oraz filtr UV.
  6. Łącz ochronę z upiększaniem – na rynku dostępnych jest wiele błyszczyków czy pomadek do ust zawierających substancje pielęgnujące typu aloes czy olej słonecznikowy. W ten sposób twoje usta nie tylko będę świetnie wyglądały, ale i poczują się zdrowiej!
[Głosów:0    Średnia:0/5]