Zadbane dłonie Twoją wizytówką

0
2812
Zadbane dłonie Twoją wizytówką

To jedna z najważniejszych części naszego ciała, a jednak jakimś dziwnym trafem traktujemy ją po macoszemu. Bardzo często zapominamy, że wymaga jakiegokolwiek zainteresowania z naszej strony. Przykładamy uwagę do pielęgnacji twarzy, skóry czy włosów, ale wciąż dłonie są biedną sierotką, która jeśli ma trochę szczęścia umieszczana jest na szarym końcu listy pt. „Do pielęgnacji”. Tymczasem dłonie służą nam co dnia w licznych zajęciach i pracach. Warto pamiętać o tym, że dla mężczyzn są one swego rodzaju wizytówką nas kobiet. Są również i przede wszystkim także wizytówką nas samych dla siebie.

Pielęgnacja dłoni to inwestowanie w swoją wizytówkę

Gdyby przeciętna kobieta podsumowała czas, jaki poświęca pielęgnacji poszczególnych części swojego ciała, zapewne wynik pokazałby nam, że dłonie znajdują się na szarym końcu. Co prawda większość z nas posiada w domu krem do rąk, ale zdaje się, iż niestety bardzo często pielęgnacja dłoni zaczyna i kończy się na tym.

Dłonie są naszym wabikiem, przyjacielem i pomocnikiem stąd warto, aby poświęcić im uwagę i zadbać o nie tak, jak na to zasłużyły. Pamiętajmy, skóra na dłoniach starzeje się, ulega obrażeniom mechanicznym i jest podatna na uszkodzenia wywoływane różnymi środkami chemicznymi obecnymi w naszym otoczeniu. Dbajmy więc o nie, aby były naszą najpiękniejszą wizytówką.

Odpowiedni poziom PH

Po pierwsze: mycie. Zacznijmy od czynności, której nasze dłonie są poddawane nawet dziesiątki razy dziennie, czyli myciu. Ważne jest, aby stosować mydła bardzo delikatne. Zaleca się dobór tych o niskim poziomie PH. Nieważne, ile razy wkładanie dłonie pod kran z wodą w łazience i w kuchni – za każdym razem pamiętajcie o dokładnym ich osuszeniu i następnie delikatnym nawilżeniu.

Kremy nawilżające i regenerujące

Po drugie: kremy. Wspomniane już wyżej nawilżanie to krok ku utrzymaniu naszych dłoni w pięknej kondycji. Warto poświęcić uwagę dostępnym na rynku kremom odżywczym, nawilżającym i regenerującym. Dobrym pomysłem jest również stosowanie tych dedykowanych do użytku w ciągu dnia i na noc. Kiedy natomiast przychodzi lato i na zewnątrz rośnie temperatura zaopatrzcie się w specjalne kremy z filtrem. Nie zapominajcie o tym, że skóra na dłoniach starzeje się tak samo jak w innych partiach ciała. Tu tym bardziej narażona jest na niekorzystne działanie promieni UV.

Rękawiczki to podstawa

Po trzecie: nosimy rękawiczki. Nie chodzi tutaj o żaden hołd oddawany modzie retro, choć rękawiczki mogą być wspaniałą ozdobą naszych dłoni, ale o ich ochronę. Kiedy przychodzi zima i na dworze spadają temperatury zakładajcie rękawiczki, które chronią skórę przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. O rękawiczkach pamiętajcie także przy okazji sprzątania łazienek czy mycia naczyń. Ilość chemii, którą stosuje się w naszych domach jest coraz większa. W związku z tym nasze dłonie są narażone na ich szkodliwe działanie. Rękawiczki bawełniane są bardzo praktyczne w przypadku różnych prac domowych czy tych wykonywanych na terenie naszego ogrodu chroniąc dłonie przed różnego rodzaju podrażnieniami mechanicznymi i oczywiście przed zabrudzeniem.

Zadbane paznokcie równie ważne jak zadbane dłonie

Po czwarte: paznokcie. Jeśli pragniecie, aby dłonie stały się waszą prawdziwą wizytówką pamiętajcie o paznokciach. Aby były piękne i zadbane usuwamy skórki, natomiast paznokcie piłujemy miękkim pilnikiem, a gdy są za długie po prostu przycinamy je nożyczkami. Warto też regularnie stosować specjalistyczne odżywki, nie tylko pomogą zachować ich piękny i zdrowy wygląd, ale także mogą posłużyć jako baza pod lakier. Natomiast same lakiery do paznokci to swego rodzaju podkreślenie urody tej części naszego ciała. Można tu postawić na manicure francuski, bezbarwny lakier lub wybrać coś bardziej ekstrawaganckiego, np. kolor czerwony czy pistacjowy. A przy zmywaniu lakieru zalecane jest stosowanie zmywacza bez acetonu.

Maseczki, peelingi i kremy odżywcze

Po piąte: różne sposoby pielęgnacji. Stosujcie kremy odżywcze, maseczki i peelingu – zarówno te zakupione w sklepie, jak i te przygotowane w domu.

Pamiętajcie, zadbane dłonie to nie tylko dłonie, na które masz ochotę sama popatrzeć, ale i twoja najlepsza wizytówka!

[Głosów:1    Średnia:5/5]