Znaczenie fosfolipidów w regeneracji wątroby

0
3301

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka, ponieważ odgrywa kluczową rolę w metabolizmie substancji odżywczych, przemianach hemowych, magazynowaniu witamin i neutralizowaniu substancji szkodliwych dla organizmu. Wykazuje zdolność do autoregeneracji, ale aby prawidłowo funkcjonowała, trzeba o nią zadbać. Jakie znaczenie ma przyjmowanie preparatów z fosfolipidami?

Czym są fosfolipidy?

Fosfolipidy są związkami chemicznymi stanowiącymi podstawowy budulec błon komórkowych wszystkich żywych organizmów. Ich specyficzna budowa zapewnia odpowiednią płynność i właściwości biofizyczne błon. Powodują, że struktura błon staje się selektywnie przepuszczalna, co oznacza, że niektóre cząsteczki zatrzymuje, a innym umożliwia przeniknięcie do wnętrza. Fosfolipidy łatwo wbudowują się w uszkodzone struktury, dzięki czemu sprzyjają szybszej regeneracji wątroby.

Naturalne źródła fosfolipidów

W przypadku braku dolegliwości ze strony wątroby, a także gdy doszło już do jej uszkodzenia, warto postawić na odpowiednią dietę sprzyjającą prawidłowemu funkcjonowaniu organu. Produkty zawierające fosfolipidy to m.in.: żółtka jaj, płatki owsiane, orzechy włoskie, soja.

Jakie dolegliwości redukuje preparat z fosfolipidami?

Jeżeli doszło już do wystąpienia objawów sugerujących problemy z wątrobą, należy sięgnąć po preparat zawierający fosfolipidy. Powinien być stosowany, gdy pojawiają się dolegliwości takie jak: utrata apetytu oraz dyskomfort, ucisk lub wrażenie bólu w prawym nadbrzuszu. Złe samopoczucie może być efektem uszkodzenia wątroby wywołanego nieprawidłową dietą, działaniem substancji toksycznych lub zapaleniem wątroby. Stosowanie preparatu przez kilka dni powinno zaowocować poprawą samopoczucia, ale gdy dolegliwości nie zmniejszają się, konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim.

Dlaczego warto sięgnąć po essentiale forte?

Rozglądając się za skutecznym preparatem zawierającym fosfolipidy, należy zwrócić uwagę, aby sięgnąć po lek, a nie suplement. Essentiale Forte jest roślinnym lekiem polecanym w schorzeniach wątroby. Zawarte w nim fosfolipidy to estry glicerolowe kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które nie są syntetyzowane w organizmie. Dokładne działanie Essentiale Forte zostało przedstawione na stronie http://essentiale.pl/. Fosfolipidy, które zawiera lek z łatwością wbudowują się w błony komórek wątrobowych, uzupełniając struktury uszkodzone pod wpływem szkodliwych czynników, dzięki czemu regeneracja komórek wątrobowych zostaje przyspieszona. Przeciwdziałają procesom włóknienia wątroby i powodują zwiększenie rozpuszczalności żółci w cholesterolu, co sprawia, że odgrywają istotną rolę nie tylko w zwalczaniu dolegliwości wątroby, ale również w profilaktyce kamicy żółciowej. Fosfolipidy są niezbędne do trawienia tłuszczów i zapewniają wchłanianie rozpuszczalnych w nich witamin. Należy podkreślić, że lek nie może zastępować zrównoważonej diety obfitującej w naturalne produkty zawierające fosfolipidy, ale stanowi skuteczne wsparcie, gdy dojdzie już do zaburzeń pracy wątroby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]